U14 vanuseklassis võitsid ENMV tiitli Ken Ink ja Elizaveta Anikina

– Poiste U14 paarismängu võitjad / Foto: Igor Pissarev/ETL

Täna lõppesid Kadriorus Eesti noorte meistrivõistlused U14 ja U18 vanuseklassi üksik- ning paarismängude finaalidega. Üksikmängus krooniti U14 vanuseklassis Eesti meistriteks Ken Ink ja alles 11-aastane Elizaveta Anikina.

Poiste üksikmängus näitas stabiilselt head vormi Ken Ink (USTA). Saanud poolfinaalis jagu treeningkaaslasest ja paarismängu partnerist Luukas Raudkivist 6:0, 6:1 ei olnud tal probleeme ka finaalis Tartu poisi Nikita Smirnovi (MK TK) alistamisega. Kui esimene sett kestis kõigest 21 minutit ja lõppes seisuga 6:1, siis vaatamata sellele, et teises setis eksis Smirnov vähem ja pani gaasi juurde, siis võitjas ei tekkinud kordagi kahtlust. 6:4 setivõiduga kindlustas Ink endale meistritiitli. Lisaks Raudkivile teenis pronksi Kaspar Jaani (MK TK), kes oli poolfinaalis Smirnovile alla jäänud 1:6, 3:6.

U14 poiste lohutusturniiril tunnistas ainult võite Richard Harjo.

Poiste paarismängu finaalis kohtusid üksikmängu neli paremat. Ühel pool võrku USTA tiim Ink/Raudkivi, teisel MK Tennisekooli noormängijad Jaani/Smirnov. Pealinna poisid olid mänguks paremini valmis ja kindla 6:1, 6:2 võiduga teenisid turniiril esikoha. Pronksmedalid riputati Andreas Kuum (Tallink City SK)/Christofer Tüll (USTA) ja Jan-Elmar Sarapik (Pärnu Kalevi TK)/Hans Thomas Teivi (FVTA) kaela.

Tüdrukute turniiril võis Kiira Paškovi (Tondiraba TK) puudumisel lugeda kergeks favoriidiks Nora Olivia Adamsoni (Tallink City), kes esimese paigutusena kohtus poolfinaalis Miia Mihailoviga (MK TK, 3. asetus). Kui viimases neljas omavahelises kohtumises oli peale jäänud Adamson, siis seekord sai võidu Mihailov tulemusega 6:4, 6:3. Teises poolfinaalis olid vastamisi kaks Elizavetat, alles 11-aastane U12 vastne Eesti meister Anikina (USTA) ja suhteliselt lühikest aega Eestis resideerunud Brjakina. Tüdrukud mängisid kolm tasavägist setti, milles viimase võitis Anikina. Tulemusega 6:4, 2:6, 6:2 lunastas finaalipääsme niisiis Anikina. Finaalkohtumises Mihailovi vastu näitas Anikina noore tüdruku kohta väga küpset mängu ning võitis 6:3, 6:1 ja pälvis nii ka U14 vanuseklassi üksikmängu kuldmedali.

Tüdrukute lohutusturniiril jäi võitmatuks Stefanija Variksoo (Altius TK).

U14 tütarlaste paarismänguturniiril jõudsid finaali Mihailov/Rebeka Rohumägi (mõl MK TK) ja Adamson/Bryakina. Esimesed olid poolfinaalis paremad Anikina/Elizabeth Averjanovist (USTA) 6:4, 6:3 ning Adamson/Bryakina said jagu Eleanora Roos (Tondiraba TK)/Variksoost 6:3, 7:6 (3). Finaalis oli pinget küllaga, eriti esimeses setis, mil Adamsoni kamoonitamised ajasid muidu rahulikud Kadrioru kaelustuvid ärevalt üle tenniseväljakute lendama. Nii nagu poiste finaalis jäid seekord lõpuks peale ikkagi pealinlased 7:5, 6:2. Tartu tüdrukutele Mihailovile/Rohumägile aga kuulus kindlasti särav ENMV hõbe.