fbpx
Close

Eesti U18 meistrivõistluste edukamad olid Denis Maijorov ja Laura Rahnel

– Laura Rahnel (paremal) vahetult peale võitu / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kolmapäeval lõppesid Kadriorus tänavused Eesti noorte meistrivõistlused. Viimastena selgusid tšempionid U18 vanuseklassis, kus Denis Maijorov (Tallink City SK) võitis koguni kolm kulda, neidude seas tuli kahekordseks võitjaks Laura Rahnel (MK TK).

Noormeeste üksikmängus oli tiitlinõudlejaid päris mitu, kuid lõpuks sai kirkaima medali Denis Maijorov. Tee kullani polnud sugugi sile ja okkatu. Juba veerandfinaalis näitas taas head mängu Villem Aadamsoo (EKSM), kes jäi Maijorovile alla ülinapilt 6:7 (7), 6:7(3). Poolfinaal Henry Inki (USTA) vastu oli samuti vaatemänguline. Ink ei andnud Maijorovile midagi niisama, kõik tuli ise võtta. 6:2, 7:5 võiduga lunastas finaalikoha Maijorov. Finaalis tuli kohtuda paarismängupartneri, esimesena tabelisse asetatud Georg Straschiga (USTA). Strasch oli poolfinaalis pärast ebaõnnestunud avasetti parem Sten Hiiesalust (MK TK) 0:6, 7:5, 7:5. Noormeeste finaali esimene sett lõppes üsna kiirelt 6:3 Maijorovile. Teine sett tundus, et läheb veel kiiremini. Publik hakkas seisul 5:1 Maijorovile juba Kadrioru päevi näinud tribüünidelt end ära sättima, kui pärast kahe matšpalli päästmist tuli Strasch äkki mängu tagasi. Järgnesid seisud 5:2, 5:3, 5:4 ja 5:5…kuid siis sai Maijorov tulevasele tšempionile kohaselt mentaalselt taas käima, võitis kaks järgmist geimi ja kogu matši seega 6:3, 7:5 ning tuli oma viimastel Eesti noorte meistrivõistlustel esmakordselt üksikmängus Eesti meistriks.

– Denis Maijorov / Foto: Igor Pissarev/ETL

Noormeeste lohutusturniiri võitis Indrek Herman Raudkivi (USTA).

Noormeeste paarismängus teenisid kuldmedalid Maijorov/Strasch, kes finaalis olid paremad Hiiesalu/Romet Moosarist (Tallink City) 6:3, 6:4. Poolfinaalis alistasid Maijorov/Strasch haaravas duellis Aadamsoo/Robert Raagi (Tallink City SK) 3:6, 6:4, 10:4 ning Hiiesalu/Moosar said jagu Henry Ink/Samuel Mandelkornist (USTA) 6:1, 7:5.

Kolmanda kulla sai Maijorov teatavasti segapaarismängus koos Andrea Rootsiga, sellest on Tennisnet juba kirjutanud.

Kui noormeeste seas oli kullanõudlejaid mitu, siis U18 neidude tšempionaadil oli kindlaks favoriidiks Laura Rahnel. Nagu selgus, kandis ta favoriidikoormat edukalt. Kuigi üksikmängus olid kõik Rahneli matšid alates veerandfinaalist üsna tasavägised, kaheksa seas oli ta parem Andrea Rootsist (Tallink City SK) 6:2, 6:3, poolfinaalis Lisette Aljasest  (Tondiraba TK) 6:3, 6:2 ning finaalis Marie Johanna Lapimaast (Tallink City SK) 7:5, 6:2. Pronksmedali teenis veel pisut üllatavalt poolfinaalis Lapimaa 6:3, 6:1 paremust tunnistama pidanud Anna Maria Tottrup (EKSM). Neidude tase oli siiski üllatavalt ühtlane, kõik medalistid saavad U18 vanuseklassis mängida ka veel järgmisel aastal.

Neidude lohutusturniiri parim oli Loore Kull (USTA). Neidude paarismängus võitsid kuldmedali Maarja Leinštrep (EKSM)/Rahnel. Teisest tabelipoolest tulid neile finaalivastasteks Aljas/Tottrup. Pingelise ja kaasahaarava duelli kallutasid enda kasuks siiski Leinštrep/Rahnel, kes tulemusega 6:4, 7:5 võitsid hinnatud ENMV-tiitli. Pronksmedalid teenisid alles noorukesed Hanka Mühlberg/Miriam Ränkel (mõl MK TK) ja Alissia Aleksandra Kivi/Victoria Maria Mändma (mõl EKSM).

scroll to top