fbpx
Close

Tuneesia nutab: Ons Jabeur langes veerandfinaalis välja

Ons Jabeur Tuneesia fännide keskel. / Foto: Imago images/Scanpix

Sarnaselt Eestile korraldas ka Tuneesia 2022. aastal riigi ajaloo esimese WTA turniiri, kuid neil ei olnud nii palju õnne kui eestlastel.

Kui Tallinn Openil oli Eesti esindatud kuni finaalini, siis Monastiris peetaval Jasmin Openil langes kohalik iidol Ons Jabeur (1) täna veerandfinaalis välja 3:6, 6:4, 4:6 kaotusega Claire Liu’le (USA, WTA 73.), kes mängis ka Tallinnas, aga kaotas siin avaringis.

„Varem ei vaadanud inimesed kohvikutes kunagi tennist – alati käis seal telerist jalgpall,“ ütles Jasmin Openi turniiri direktir Chiheb Belhaj Youssef. „Nüüd on puha tennis. Kui Ons mängib, ei vaata keegi Juventust või Madridi Reali. Kohvikus vahetatakse kohe kanalit jalgpallilt tennisele.“

Kuigi Monastiris mängitakse pea iganädalaselt ITF-i turniire, ei olnud seal vastava suurusega tennisestaadionit WTA turniiri läbiviimiseks. Seda hakati ehitama alles tänavu juunis, kui lõplikult sõlmiti leping WTA-ga. Algul kavatseti turniir pidada pealinnas Tunises, aga seal ei leitud tennisestaadioni ehituseks sponsorit.

Tuneesia on riik, kus naiste õigused on suuremad kui enamikes islamimaades. Seal ei ole ka nii palju riietuspiiranguid, mistõttu Jabeur võib alati mängida tavapärases lühikeses tennisevormis. Reformi viis läbi 1956. aastal võimule tulnud president Habib Bourguiba, tänu kellele anti tüdrukutele edaspidi samasugune kooliharidus nagu poistele.

Jabeuri kutsutakse kodumaal ka „õnneministriks“, sest raskes majanduslikus olukorras on tema üks väheseid, kes oma võitudega toob inimestele rõõmu. „Jabeuri armastatakse igal pool,“ rääkis turniiri IMG poolne esindaja Vickie Gunnarsson. „Ta on ka tagasihoidlik ja vestleb tänaval inimestega, ei ole nende suhtes üleolev.“

Paraku ei saanud Jabeur tänases veerandfinaalis hakkama oma serviga. Ta ei löönud ühtki ässa ja tegi 7 topeltviga. Kui ta otsustavas setis murdis tagasi seisuks 4:4, kaotas Jabeur uuesti ja otsustavalt oma servigeimi. Kehvem oli ka tuneeslanna esimese servi õnnestumisprotsent (vastavalt 55 ja 67). Nüüd võib karta, et poolfinaale ja finaali ei tule vaatama kuigi palju rahvast…

Samas on Jabeuril kindlustatud pääs Fort Worthis (USA, Texase osariik) toimuvale WTA finaalturniirile, millele Tuneesia rahvas saab kaasa elada teleri vahendusel. Ainult et mängud peaksid kohaliku aja järgi toimuma hilisõhtul või öösel.

scroll to top