Tubli! Kaia Kanepi “ärkas ellu” kuuendas geimis ja marssis sealt võiduka lõpuni

Pilt on küll tehtud mullu Eestis, aga sellises riietuses Kaia Kanepi külmaga mängiski. / Foto: Andres Kuum

Kaia Kanepi pääses Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel teise ringi, kui alistas maailma 46. reketi Marie Bouzkova (Tšehhi) 4:6, 6:4, 6:2. Mäng kestis kaks tundi ja 13 minutit.

Roland Garrosi turniir algas üsna jubeda ilmaga – 11 kraadi sooja, üle 10 m/s tuul ja kerge uduvihm. Võis eeldada, et selline ilm sobib paremini Kanepile kui praegu Floridas elavale Bouzkovale. Meenutame ka, et 2013. aasta mais võitis Kaia Brüsseli turniiri, mille vältel oli kogu aeg umbes 10 soojakraadi ringis. Esimene geim tõestaski seda ja Kanepi sai murde kätte. Kuid edasi läks allamäge. Kaia eksis palju ja kui esimest korda vollet lüüa sai, põrutas palli võrku. Ette rutates ütleme, et hiljem mängis Kanepi siiski lendpallidel enda kohta hästi.

Kui seis oli Kaia servil 1:4, 15:40, tekkis lootusetuse tunne, sest jäi mulje, et eestlanna mäng muutus järjest kehvemaks. Aga just siis tuli pööre. Kaia päästis neli murdepalli seisul 1:4 ja veel neli seisul 2:5. Ta sai kätte ka vastase pallingu, aga siis loovutas oma servi paraku nulliga ja esimese seti tulemuses Kaia “ärkamine” veel ei kajastunud.

Kuid teises setis oli algusest peale näha, et Bouzkova jääb üha rohkem oma pallinguga hätta. Kaia tegigi kaks murret, aga sarnaselt Bouzkovale ei realiseerinud ka tema seisul 5:2 võimalust lõpetada sett oma serviga. Veel jäi kasutamata settpall vastase servil, aga seisul 5:4 võttis Kaia nö teisel katsel oma pallingu nulliga ära.

Kolmas sett oli juba üpris kindlalt Kaia kontrolli all. Üsna ilusti tabas ta piire ega andnud Bouzkovale võimalusi vastumänguks. Oma servil oli Kaia otsustavas setis väga kindel, vastane ei teeninud ühtki murdepalli ja kaks geimi, nende hulgas viimase seisul 5:2 võitis Kaia nulliga.

Statistika näitab, et servimisega pidanuks justkui rohkem olema hädas Kanepi, sest ta tegi kolme ässa kõrval 8 topeltviga, kuid Bouzkova ei teinud ühtki (samuti 3 ässa). Bouzkova sai ka esimest servi sisse 78% ja Kanepi 65%, aga kui vaadata võidetud punkte esimeselt pallingult, siis siin oli Kaia üle 66% vs 56%. Äralöökidega jäi Kanepi peale 35:28, kuid ta tegi 36 lihtviga Bouzkova 31 vastu. Kuid kolmandas setis olid lihtvead juba selgelt Bouzkova kahjuks 12:7. Nagu kirjutasime eilses eelloos, viidates Bouzkova ja Anett Kontaveidi mängule, et tšehhitar on kehv murdepallide realiseerija, siis täna see nii oligi. Ta võitis 13st murdepallist 4, aga Kanepi 14st 6.

Kanepi kohtub teises ringis Elise Mertensiga (Belgia 16), keda ta eelmisel aastal Charlestoni liivaväljakutel võitis omapärase tulemusega 0:6, 6:0, 7:5. Mertens alistas täna Margarita Gasparjani (Venemaa) 6:2, 6:3, kuid loovutas neli oma servigeimi. Seega kaotas Mertens vaid ühe tõrjegeimi.

Kuna Philippe Chatrier’ nimelisel peaväljakul lõppes meeste kohtumine oodatust kiiremini (19-aastane itaallane Jannik Sinner lausa purustas 11ndana asetatud belglase David Goffini), siis võib Anett Kontaveit alustada juba kella 16 paiku.