fbpx
Close

Tsitsipase ja Popyriniga sparrinud Mark Lajal: tasemevahe on olulistes pisidetailides

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Reede hommikul alustati Eesti noorte meistrivõistluste U14 ja U18 vanuseklassi mängudega. Välja jagatakse 10 medalikomplekti. Eesti meistrivõistluste U18 vanuseklassi ihaldusväärne trofee tõi Eestisse ka Mouratoglou tenniseakadeemias õppiva Mark Lajali, kes omab turniiril esimeset asetust.

Lajal, kes pole Eestis eriti pikalt viibinud, ütles, et mängunälg on suur.

„Võtan ENMV väga tõsiselt. Turniire ju palju pole, nii et mänguhimu on tohutu. Eestis treenin enamasti individuaalselt, kuid sparrin ka Johannes Seemani, Siim Troosti või Alexander Georg Mändmaga näiteks,“ sõnas 17-aastane mängumees.

Prantsusmaale akadeemiasse tagasiminek sõltub Lajalil mitmest asjaolust, eelkõige muidugi koroonaviiruse levikust ning selle mõjust rahvusvaheliste turniiride korraldamisele.

„Mouratoglou akadeemiasse tagasiminek sõltub sellest, millal ITFi turniirid pihta hakkavad. Kui alustatakse lähitulevikus, see tähendab augustis-septembris, siis ma teen paaril Läti turniiril kaasa ning seejärel naasen Prantsusmaale.“

Suve esimestel kuudel Mouratoglou akadeemia väljakutel toimunud Ulitimate Tennis Showdowni raames toimunud turniiridel sai Lajal koos trenni teha pea kõikide osalejatega.

„Akadeemias on õnnestunud sparrida mitmete väga tuntud tennisemängijatega, näiteks Stefanos Tsitsipase, Alexei Popyrini, Corentin Moutet`ga. Trenni sain kõikide nendega teha, kes Mouratoglou UTSi turniiridel osalesid,“ lisas Lajal, kelle eesmärgiks on kindlalt profitennisesse suunduda.

„Popyrinil ja Tsitsipase mängul on korralik vahe vahel. Tsitsipase löögid on lihtsalt niivõrd palju intensiivsemad. Stefanos lööb ikka palli palju kõvemini, kui Popyrin. Kui ennast nendega võrdIen, siis löökides nagu suurt vahet pole, kuid punktimängus võtavad nad löökidevahelise aja ära. Just aja ära võtmine vastaselt ja pallile vastuastumine on peamised, mille kallal pean vaeva nägema.“

Mark Lajal kohtub reedeses U18  noormeeste turniiri avaringis Indrek Soomega (MK Tenniseklubi). Avavooru üheks huvitavamaks kohtumiseks võib arvata Marten Murrandi (nr 3.) ja Andreas Sillaste (mõlemad MK Tenniseklubi) vahelist matši.

Tütarlaste U18 turniiri avaringi kesksemaks matšiks võib prognoosida Desire Pärna (Pärnu Kalevi TK) ja Mariela Pluutuse (EKSM) vahelist kohtumist.

U14 poiste esimese ringi põnevamad lahingud tõotavad tulla Henry Inki (4. asetus, USTA) ja Hugo Roberto Loidi (Laagri TK) ning alati omavahel pingelisi matše pidanud Samuel Mandelkorni (8. asetus USTA) ning Kaspar Lusti (Avantage) vahel.

U14 tütarlaste turniiril on esimesed matšid juba lõppenud. Esimesena asetatud Grete Gull (Saaremaa TK) võitis neljapäeval U12 tüdrukute Eesti meistriks kroonitud Johanna Marie Lapimaa (Altius SK) 6:0, 6:3, Katarina Brit Eskenil (4. asetus, USTA) ei olnud raskusi Lisbet Levandi (EKSM) alistamisega 6:1, 6:2. Simona Alter (Pallas) oli parem Rebecca Toomesoost (Pärnu Kalevi TK) 6:1, 6:0 ja Nora Leinus (8. USTA) võitis Katarina Tamme (FVTA)  6:3, 6:0.

Teised tulemused leiad siit.

Laupäeval tehakse Kadriorus algust U14 ja U18 paaarismängudega.

scroll to top