fbpx
Close

Eesti U12 tiitlivõitja Edwin Averjanov: võtsin meistrivõistlusi kui tavalisi võistlusi

– Paarismängu Eesti meistrid Oliver Ojakäär ja Markus Mölder (vasakul) / Foto: ETL/Igor Pissarev

Neljapäeval peeti Kadrioru Tenniseklubis viimased kuus finaalmatši U12 ja U16 vanuseklassis. Kui varasemate turniiripäevade jaoks oli ilmataat armuline, siis täna segas vihm põhjalikult noormängijate finaalideks valmistumist. Pärast tund-tunni haaval mängude alguse edasilükkamist alustati kõigepealt kell 16 U12 finaalidega, vanemas vanuseklassis alustati kohtumistega pool tundi hiljem.

Nooremate tütarlaste finaalis oli Marie Johanna Lapimaa (Altius TK) parem Kiira Paškovist (Tondiraba TK) 6:1, 7:5 ning tasuks Eesti noorte meistritiitel. Kindlasti tuleb kiita ka Lapimaa finaalivastast, vaid 10-aastast Paškovi, kes eriti teises setis andis turniiri esimesele asetusele kõva lahingu.

– Marie Johanna Lapimaa / Foto: ETL/Igor Pissarev

Poiste finaali Edwin Averjanovi (TC2000) ja Ken Inki vahel (USTA) alustas kindlamalt USTA-poiss. Rahuliku tagajoonemänguga ning aeg-ajalt Averjanovit valusalt äralöökidega susates võttis Ink esimeses setis kindla 6:2 võidu. Näis, et miski ei suuda sellist mängukäiku muuta…, kuid Averjanov arvas teisiti, sest kuigi mäng jätkus tasavägiselt, siis äkki hakkas Ink pisut rohkem eksima ning Averjanov lasi sel rahumeeli sündida. Teine sett 6:0 Rene Buschi hoolealusele. Kolmandas setis jätkus võrdsete võimalustega mäng, kus kindlam oli Averjanov 6:3.

Averjanov ütles pärast matši, et just lõpetas turniiri raskeima kohtumise. „Kindlasti oli Eesti meistrivõistluste raskeim matš Inkiga,“ lausus ta.

„Aga võidu tõi see, et muutsin teises setis taktikat, üritasin olla agressiivsem ning ka rohkem võrgus käia, see tõi kokkuvõttes edu,“ arvas Averjanov. „Spetsiaalselt Eesti meistrivõistlusteks ei valmistunud, sest võtsin seda, kui iga teist turniiri. Mis saab reedel algavast U14, siis selle peale pole eriti mõelnud,“ sõnas Averjanov, kes on käesoleval aastal võitnud kõik U12 turniirid.

– Edwin Averjanov / Foto: ETL/Igor Pissarev

Tänavu ka Hispaanias treeninud TC2000 õpilane lisas, et kavatseb ka 2021. aasta veebruaris Hispaaniasse minna, kui koroona plaane ära ei riku.

U16 neidude finaalis kohtusid kaks esimest paigutust: Liisa Varul (1., MK Tenniseklubi) ja Elisabeth Iila (2., EKSM). Kangete rivaalide kohtumiseks oli täna paremini valmis Iila, kes võitis mitmed ülipikad pallirallid ning ehk oli tal ka pisut rohkem õnne… Varul tegi tavapärasemast enam lihtvigu ning ka pärast kaotatud avasetti taktikalisi muudatusi sisse ei viinud. Iila sai igati teenitud meistrikulla tulemusega 6:3, 6:3.

Noormeeste U16 finaalis kohtusid treeningkaaslased MK Tenniseklubist Oliver Ojakäär ja Markus Mölder. Teineteist läbi ja lõhki tundvad noormängijad pakkusid pealtvaatajatele vahva tenniseetenduse. Kas selles matšis jäi seis 6:3, 6:3. Ojakäär tšempion ja Mölder hõbe.

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL/Igor Pissarev

U16 tütarlaste paarismängu finaalis olid taas teine teisel pool võrku Varul ja Iila. Varul koos 14-aastase Laura Rahneliga (Pärnu Kalevi TK) ning Iila Andrea Rootsiga (Tallink City SK). Tenniseneiud näitasid kvaliteetset tennist ning publik sai nautida ka otsustava seti tie break`i. Esimeses setis võtsid võidu Iila/Roots, teises purjetasid Rahnel/Varul aga kindla 6:1 võiduni. Rahnelile/Varulile puhus soodne taganttuul ka otsustavas setis: nad olid võrgus pea ilmeksimatud ning jätkasid ka teravaid ning edukaid vaheleminekuid. Rahnel/Varulile tasuks 10:3 võit ning Eesti noorte meistritiitel.

Noormeeste paarismängu finaaliks tulid väljakule Mölder/Ojakäär – Matthias Uwe Kask/Robert Raag (Kadrioru TK). Selles matšis ei tekkinud võitjas kordagi kahtlust. Favoriidid Mölder/Ojakäär saavad kaela 6:3, 6:3 võiduga meistrivõistluste kuldmedalid, ning Raag ja Kask aga igati teenitult hõbemedalid.

Eesti tulevikulootus Ojakäär krooniti niisiis kolmekordseks U16 noorte meistriks. Liisa Varul sai kaks kulda ja ühe hõbeda.

Juba homme jätkub Kadriorus noorte tennisepidu U14 ja U 18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustega.

scroll to top