fbpx
Close

Tsitsipas alistas Medvedevi, suurüllataja Coric samuti finaalis

Borna Coric Cincinnatis. / Foto: Reuters/Scanpix

Cincinnati turniiri keskses poolfinaalis kohtusid maailma esireket Daniil Medvedev ja edetabelis seitsmendaks langenud Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4). Selgeks favoriidiks võis pidada venelast, kes juhtis enne tänaöist mängu omavahelistes kohtumistes 7:2 ja kõvakattel 6:1.

Väga tähtsaks osutus esimese seti tie-break, kus kreeklane oli minimurdega ees 5:3, aga andis selle tagasi ja jäi pärast Medvedevi kaht pallingut taha 5:6. Kuid nüüd suutis Tsitsipas võita samuti kaks punkti pallingul ja teha seisul 7:6 otsustava minimurde.

Medvedev vastas aga setikaotusele teise seti hiilgava algusega, ta juhtis 5:0. Tsitsipas sai ühe murde tagasi, kuid seisult 5:3 hoidis Medvedev pallingut. Otsustavas setis tegi ainsa murde Tsitsipas seisul 3:2. Võiks aga öelda, et Medvedev murdis ennast ise, sest ta tegi selles geimis neli topeltviga. Seekord serv vedaski venelast peamiselt alt. Ta lõi 2 ässa, tegi 11 topeltviga ja sai esimest servi sisse 49%. Veerandfinaalis ameeriklase Taylor Fritzi vastu lõi Medvedev 18 ässa, tegi 4 topeltviga ja esimene serv õnnestus 68%. See on ikka kolossaalne vahe, kui sa annad otse servilt 23 punkti (vastavalt -9 ja +14) rohkem ära. Kohtumise lõpptulemus 7:6, 3:6, 6:3 Tsitsipasele.

Tsitsipas ütles pärast mängu, et tema julged servid ja sage võrku tungimine tõid talle edu. Siiski tunnistas kreeklane, et Medvedev pisut aitas teda. “Kasutasin ära tema ebaõnnestumisi esimesel servil. Mõned tähtsad olukorrad langesid minu kasuks,” ütles Tsitsipas.

Mullu oli Medvedev, kes võitis Cincinnati turniiri 2019. aastal, kaotanud poolfinaalis samuti üllatuslikult, tookord kaasmaalasele Andrei Rublevile. Ka Tsitsipas kaotas poolfinaalis Alexander Zverevile, seega saab kreeklane nüüd punkte juurde, aga Medvedev midagi ei kaota.

Tabeli teiselt poolelt jõudis finaali maailma 152. reket Borna Coric (Horvaatia), kes kasutas põhiturniirile pääsuks niinimetatud special ranking‘ut ehk vigastuseelset edetabelikohta. Kuid arvestades isegi seda, et oma parimal nädalal (2018 november) oli Coric maailma edetabelis 12. kohal, oli tema finaalipääs ikkagi suurüllatus. Coric võitis poolfinaalis Cameron Norrie’t (Suurbritannia, 9) 6:3, 6:4. Nüüd võib ennast rahulikumalt tunda ka vigastusest taastuv Rafael Nadal (Hispaania, 2), kes 2. ringis kaotas Coricile kolmes setis. Kõik ülejäänud vastased on horvaat alistanud kahes setis.

Coric on varem mänginud seitsme ATP turniiri finaalis, kuid võitnud neist ainult kaks. Ainus ATP Masters 1000 turniir, mille finaali Coric jõudis, oli 2018. aasta Šanghai Masters. Ta võitis tookord poolfinaalis Roger Federeri, aga kaotas finaalis Novak Djokovicile.

scroll to top