Maileen Nuudi mängib sel suvel teist korda ITF-i turniiri finaalis

Maileen Nuudi. / Foto: ITF

Maileen Nuudil (3) on võimalus pühapäeval kindlustada kahe kuu jooksul teine ITF-i turniirivõit, kui ta jõudis Eindhovenis W15 võistlusel finaali.

Oma karjääri esimese turniiri võitis Nuudi juuni lõpul samuti Hollandis, tookord Alkmaari linnas. Tookord võitis Nuudi turniiri asetamata mängijana, aga ta on oma kohta maailma edetabelis (praegu 743.) nii palju parandanud, et nüüd saab W15 turniiridel juba asetuse.

Tänases poolfinaalis alistas Nuudi Anouk Koevermansi (Holland, WTA 869.) 6:4, 6:3. Nuudi võit oli suhteliselt kindel, sest ega tal kummaski setis rasket seisu polnud. Esimeses setis jäi eestlanna küll 0:2 taha, aga murdis kiiresti tagasi ja tegi seisul 4:4 otsustava murde. Teises setis läks omakorda murdega ette Nuudi ja vastane viigistas, kuid seisult 2:3 lõpetas Nuudi mängu selliselt, et järgmises neljas geimis loovutas ainult kaks punkti. Mõlemad murdgeimid võitis ta nulliga.

Nuudi esimese servi õnnestumisprotsent (59) oli eilse veerandfinaaliga võrreldes tagasihoidlikum, aga üldiselt on Nuudi serv tänavu oluliselt parandanud. Näiteks täna oli selle tunnistuseks 3 ässa kõrval 0 topeltviga ja esimeselt servilt võidetud 72% punktidest.

Finaalis kohtub Nuudi Anouck Vranken Peetersiga (Holland, WTA 904.), kes üllatuslikult alistas esimesena asetatud kaasmaalanna Merel Hoedti (479.) 6:1, 6:3.