fbpx
Close

Treener Ivan Ljubicic: Federer kavatseb veel mängida saja aastani

Roger Federer ja Ivan Ljubicic 2019. aasta Hopman Cupil. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Itaalia ajaleht La Stampa intervjueeris Roger Federeri treenerit Ivan Ljubicicit, kes oli kindel, et järgmisel aastal tema hoolealune jätkab suures tennises.

“Praegu ta veel taastub vigastusest, paus ei ole talle kahjuks tulnud. Kuid ta on igal juhul valmis, kui võistlustennis jätkub. Me ei mõtle veel 2021. aasta kalendrist, aga kuna ta ise kavatseb mängida saja aastani, siis…” jättis Ljubicic lause pooleli. Loomulikult Federer nii kaua ei mängi, aga horvaadist treener andis mõista, et esialgu tema karjääri lõpp veel ei paista.

Ljubicic arvas, et suur tennis spordiareenidele nii pea ei naase. “Ühest küljest on tennis üks esimesi spordialasid, mida koroonaviiruse meetmete leevendamisel hakati harrastama, aga kardan, et professionaalsel tasemel on see üks viimaseid alasid, kus võistlused jätkuvad. Palju sõltub ATP-st, aga ka erinevate riikide reisikorraldustest,” ütles Ljubicic. “Raske on öelda, kes võiks pausist tugevamana välja tulla. Annaksin eelise mängijaile, kes suudavad emotsioone talitseda, aga samas on ka tõsi, et vanematele mängijatele mõjub aasta kadumine rohkem. Tuleb huvitav aeg.”

Enda kohta ütles Ljubicic, et 99% kindlusega on Federer tema viimane õpilane ning edaspidi keskendub ta treeneritöö asemel oma spordijuhtimise firma (võiks nimetada ka agentuur) LJ Sport Group arendamisele. “Tahaksin luua uut tüüpi agentuuri, sest praegu on lepingutega erinevaid segadusi. Olen selles osas juba nõu andnud Borna Coricile ja teistele noormängijatele,” ütles Ljubicic, kuid lisas fraasi “never say never“, mis tähendab, et treeneritööd ta päriselt ei välista.

Kui Tennisnet juba kirjutas male ja tennise seostest, siis nimekirja võiks lisada ka Ljubicici, kes enda sõnul on koroonaviiruse pausi ajal peamiselt mänginud malet. “Juba lapsena armastasin malet. Mulle meeldis mõelda erinevaid strateegiaid, kiired asjad ei olnud minu jaoks. Näiteks vormel-1 videomängu ma pole võimeline mängima,” ütles Ljubicic. Ta võrdles ka male maailmameistrit Magnus Carlsenit enda õpilasega ja ütles, et “Carlsen on nagu male-Federer, sest mõlemad on oma ala väga palju muutnud”.

scroll to top