fbpx
Close

Eesti pimemustale kolmapäevale Adažis andsid valgust Alex-Andre Ojassalu koos Indrek Soomega: olime selgelt agressiivsemad

– Alex-Andre Ojassalu / Foto: Viktor Burkivski

Adažis ITFi juunioride 4. kategooria turiiril jätkati kesknädalal üksikmängude veerandfinaalide ning paarismängude poolfinaalidega.

Eestlastel just väga hästi ei läinud, kuigi noormeeste paaril Alex-Andre Ojassalu/Indrek Soome läks just nimelt väga hästi.

Kui Eesti tüdrukud Andrea Roots ja Anet Angelika Koskel pidid kaheksa parema seas numbriliselt selgelt alla vanduma vastavalt poolatarile Ada Piestrzynskale 1:6, 1:6 ja Hollandi tenniseneiule Isis Louise Van den Broekile 2:6, 1:6, siis Oliver Ojakäär kaotas Poola mängijale Gabriel Matuszewskile kolmes setis 6:1, 4:6, 0:6.

Oliver Ojakäär ise ütles, et vaatamata lõppskoorile midagi traagilist polnud.

„Esimeses setis olin agressiivne ja see töötas. Teises tuli poolakas – rohkem selline kaitsemängija tüüpi sell – rohkem mängu sisse, harjus vist mu stiiliga ära ja seisul 4:4 sai mu enda vigade tõttu murde kätte. Otsustavas setis lõppesid kõik geimid vähemalt tasamängu pealt, kuid lõpud võttis ta kahjuks ära,“ rääkis Ojakäär, kes enne järgmise nädala Jurmala turniiri põikab paariks päevaks ka kodumaale.

Paarismänguturniiri poolfinaalis pidid Anet Angelika Koskel ja venelanna Daria Monahhova tunnistama Belgia/Poola paari Flo Helsen/ Piestrzynska 6:2, 6:2 paremust. Noormeestest kindlustasid aga koha neljapäevases finaalis Eesti/Soome paar Ojassalu/Soome, kes tulises lahingus võitsid napimast napimalt Läti/Ukraina duot Gustavs Dambinš/Andrii Zimnohi 6:3, 3:6, 10:8.

Ojassalu ütles, et mäng oli tasavägine, kus murretel oli suur tähtsus, sest pisut üle tunni kestnud matšis tehtigi kokku vaid kaks pallingumurret.

„Esimeses setis õnnestus vastaste palling murda seisul 4:3 meile. Teises setis kaotasime oma esimese pallingu seisult 40:40. Sealt läks nobedalt mõlemale poole – servigeime hoiti kindlalt. Otsustavas kiires lõppmängus läksime juhtima 6:2, kuid jäime taha 7:8, aga võitsime seejärel kolm punkti järjest.“

Ojassalu sõnul peitus dramaatilise lahingu võidu võti eestlaste julgemas võrgumängus. „Me ei kartnud midagi, läksime julgelt vahele ka siis, kui jäime otsustavas setis taha,“ rääkis ta.

Ojakäär, kes kohapeal otsustavat tie break`i pealt nägi, sõnas, et Ojassalu/Soome koostöö sujus ladusalt. „Nad nägid platsil välja nagu ehtsad paarismängijad,“ lisas Ojakäär.

Homses finaalis ootab eestlasi ees vastaseis Poola/Sloveenia paari Maciej Kos/Matic Kriznikiga.

scroll to top