fbpx
Close

TopClay kattega tenniseväljak sobib Eesti kliimasse hästi

– TopClay kattega tenniseväljak Pärnus / Foto: Reimo Ruubel

TopClay on Eestis veel suhteliselt uudne väljakukate, mille puhul on tegemist saviliivaväljaku niinimetatud hübriidvariandiga. Oma unikaalsuse tõttu on see hea variant mängijatele, kellele meeldib mängida saviliivakattel, kuid ei soovi kulutada palju aega väljaku põhjalikule hooldusele. Lisaks sellele sobib TopClay kate Eesti kliimasse ideaalselt. Alljärgnevalt tutvustab Unigrass TopClay väljakukatet lähemalt.

Milline on TopClay tenniseväljak?

TopClay väljakukatte tootja on pikaaegse kogemusega Itaalia perefirma Vigano Pavitex. See kate on ka kinnitatud ITF-i poolt kui ‘’1. kategooria – aeglane’’ väljakukate. TopClay on sisuliselt spetsiaalne vaipkate, mis täidetakse naturaalse saviga. Just täitesavi loobki olukorra, kus TopClay kattega tenniseväljak on väga sarnane klassikalisele saviliivaväljakule. 8,5 mm paksune vaipkate, mis laseb vett läbi, paigaldatakse poorsele asfaldile. Sellise asfaldi eesmärk on vihmavett kiiresti dreenida. TopClay väljakukatet on võimalik paigaldada ka muule kõvale pinnasele või näiteks juba olemasolevale kõvakattega väljakule. TopClay väljaku jooned värvitakse spetsiaalse joonevärviga.

Selline hübriidkate ei nõua erinevalt päris saviliivaväljakust igal kevadel kapitaalset rekonstrueerimist. Kuna TopClay vaipkate paigaldatakse vett läbilaskvast asfaldist alusele, ei vaju, kerki ega muutu pinnas talve jooksul ebatasaseks. TopClay väljakut peab siiski sarnaselt klassikalisele saviliivale kuivadel perioodidel regulaarselt kastma.

– Foto: Reimo Ruubel

TopClay kogub Eestis populaarsust

Eestis on juba mõnes tennisekeskuses asendatud tavalised saviliivaväljakud uute TopClay tenniseväljakutega. Sel suvel on Paide linna tellimusel valmimas 2 uut TopClay kattega väljakut, kuhu mängijad on oodatud juba augustis. Ka juuli alguses avatud Eesti esimesel täisautomaatsel MyGames Pärnu tenniseväljakul on kasutusel just TopClay väljakukate. See on väljak, mida saab broneerida nii mobiilirakendusest kui ka veebibrauserist. Et väljakule pääseda, luuakse mängijale unikaalne kood, mis avab värava ja lülitab vajadusel sisse ka valgustuse, pakkudes seega võimalust mängida ka õhtustel aegadel.

Sellist tüüpi väljakutele, mis ongi mõeldud lihtsaks ja mugavaks kasutuseks, on TopClay väljakukate ideaalne valik. ‘’TopClay on otsekui loodud iseteenindusväljakutele, kus kasutusaeg peab olema võimalikult lai ja hooldusvajadus võimalikult vähene,’’ kommenteerib MyGamesi poolt pakutavat innovaatilist kasutuslahendust Unigrassi omanik ja tegevjuht Andrus Kivi.

– Foto: Reimo Ruubel

TopClay tenniseväljakul on palju plusse

TopClay väljakukattel on mitmeid eeliseid teiste katete ees. Üheks suurimaks eeliseks on Eesti kliimasse sobivus ning seetõttu ka saviliivaväljakuga võrreldes märgatavalt suuremad kasutusvõimalused. Just tänu vett läbilaskvale konstruktsioonile kuivab väljak kiiresti ja mängijad pääsevad uuesti väljakule peagi pärast vihma. See omadus võimaldab pikendada välihooaega ning mängida väljakul nii kaua, kuni temperatuur lubab.

Samuti oluliseks eeliseks TopClay puhul on väljaku madalate kuludega ja vähenõudlik hooldus. Lisaks sellele, et TopClay väljakukate ei vaja saviliivaväljakule omast traditsioonilist iga-kevadist ettevalmistust, ei nõua väljak ka igapäevast püsivat hooldust. Aeg-ajalt tuleb vaid vajadusel natuke liiva lisada.

Üheks tähtsaimaks TopClay eeliseks on ka mängumugavus – erinevalt päris saviliivakattega väljakust ei esine sellel hübriidkattel valepõrkeid, samas aga sarnaneb mängukogemuses tavalisele saviliivaväljakule.

Tutvu Unigrassi poolt pakutava TopClay väljakukattega lähemalt SIIN! Inspiratsiooni ja uusi ideid leiad Unigrassi blogist ja Facebookist.

scroll to top