fbpx
Close

Tenniseväljaku kunstmurukatete värvivalik laienes

Spetsiaalne sünteetiline kunstmurukate on täna Eestis üks populaarseimaid tenniseväljaku kattematerjale teiste väljakukatteliikide kõrval.

Kunstmurukatte ühe eelisena võib nimetada eelkõige oluliselt madalamat ehitusmaksumust, mistõttu on see väljakukate leiab enim kasutust eravalduses ning ka erinevate abiorganisatsioonide rahastuse toel valmivate ühiskondilke väljakute puhul. Teine oluline eelis on kunstmurukatte jalasõbralikkus, seega põhjustab see oluliselt vähem põrutusi liigestele võrreldes näiteks kõvakattega, mistõttu regulaarsel mängimisel on vigastuste oht väiksem. Lisaks on kunstmuru väga sobilik Eesti kliimasse, sest väljak on kasutuskõlbulik juba paar tundi peale vihmasadu.

Pidevalt tennist mängivad inimesed on kindlasti märganud, et kasutusel on mitut erinevat värvi kunstmurukatted. Tänaseni enim kasutatav värvikombinatsioon on punase mänguala ja rohelise jooksuala ning valgete joontega väljakukate – selle kombinatsiooni puhul on mänguala hästi märgatav.

Sellel hooajal on Unigrassi valikusse lisandunud uudse võimalusena sinise ja rohelise värvikombinatsiooniga Edel Elite LSR 20 ja Edel Elite Paddle Pro 15 kunstmurukatted. Tegemist on ITF-i poolt sertifitseeritud ja heade mänguomadustega kunstmurukatetega ning selle värvikombinatsiooni korral on kollane tennispall väljakul väga hõlpsasti märgatav. Seega kui planeerida väljakuehitust, tasuks kaaluda ka sini-rohelise värvikombinatsiooniga kunstmurukatet. Täiendavalt on võimalik tellida väljaku juurde sobivas toonis ilmastikukindla värviga kaetud põrkesein RAAP. Põrkesein on uudse paraboolse vormiga, mistõttu tulevad löödud pallid tagasi mängija reketile.

Unigrass pakub tenniseväljaku täislahendust alusest piirdeni, täpsem info on leitav veebilehelt  www.unigrass.ee.

scroll to top