fbpx
Close

Siim Troost pareeris neli matšpalli ja jõudis Merko Openil teise ringi

– Siim Troost / Foto: Toomas Kuum

Pärnus ITF World Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril Merko Open suutis Siim Troost päästa neli matšpalli ja jõudis teise ringi.

Meeste üksikmängus jõuti lõpuni ära pidada vaid neli esimese ringi mängu, siis sekkus protsessi äikesevihm ning turniir jäi kolmapäeval katki. Head närvi demonstreeris äsjastel Eesti meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Siim Troost (ITF 2115.). Vabapääsmega põhitabelisse loositud Troost kohtus viiendana asetatud roostlase Karl Fribergiga (ITF 285.). Pehme väljak tegi mõlemale mehele liikumise raskeks, eestlane koguni libises ja kukkus teise seti keskel. Troost ja Friberg olid varem juunioride ITF turniiril korra kohtunud. Siis kõva kattega peetud matšis jäi rootslane napilt peale. Seega polnud tegemist tundmatu vastasega ja Troosti sõnul mäletas ta kunagist vastasseisu päris hästi. Muide, Fribergi kontos on mullusest üks ITF turniirivõit Soomes ja just liivaväljakutel.

Avasetis oli Friberg ebakindel ja sett kuulus Troostile 6:3. Teine sett kuulus aga kindlalt Fribergile 6:1. Tõeline triller läks käima otsustavas setis, kui tasavägise heitluse saatus jäi kiire lõppmängu varasse. Friberg juhtis seal 6:3 ja 7:6, ent Troosti hea kaitsemäng ning julged otsused surve all aitasid tal matšpallid pareerida. Lõpuks teenis Troost ise matšpalli ja realiseeris selle kohe serviässaga! Seega arvestatav võit meie tennisistile tulemusega 6:3 1:6 7:6(7).

Troost: “Mängu käigus serv ei töötanud kõige paremini, ent suutsin selle kvaliteeti kolmandas setis oluliselt parandada. Teises setis ja ositi ka esimeses setis eeskäelöök mul ei toiminud, ent suutsin seda elementi korrigeerida ja see tõi edu. Väljak oli pehme ja liikuda polnud lihtne.”

Sel aastal häid etteasteid ITF turniiridel teinud Kristjan Tamm (653. ) ei saanudki avaringis itaallase Luigi Sorrentino (829.) vastu oma mängu käima. Vastane oli tüüpiline liivaväljakute mängija, päästis mitmel korral imelisi palle ning oli stabiilsem. Tamm oli üsna pettunud. Vastane oli võidetav ning kaotuse peamiseks põhjuseks pidas ta oma kehva ja vigaderohket esitust. Sorrentino võidunumbrid 6:4 7:6(4).

Vabapääsmega põhitabelisse saanud Daniil Glinka (1311.) mäng läbi kvalifikatsiooni murdnud soomlase Eero Vasa (1565.) vastu jäi pooleli kaotusseisus 4:6 2:5.

Kenneth Raisma (1042.) mäng prantslase Tristan Meraut (1484.) vastu jäi aga pooleli seisul 6:2 1:1. Nii Glinka, Raisma kui ülejäänud eestlaste mängud lükkusid neljapäevale. Võimalik, et homme peetakse kaks ringi, 1/16 ja 1/8 finaalid korraga.

Turniiritabel.

scroll to top