Tartus peetud ITF Seniors turniiril võistlesid vaid meesseeniorid

– Janar Kalmus mänguhoos / Foto: Facebook

Koroonaviirusega seotud uudised on haaranud peatähelepanu alla ka tennisemaailma. Vaatamata sellel jõuti vahetult enne turniiride puhkust pidada Tartus ITF Seenioride turniir, mis kuulus 4.kategooriasse.

Osalejaid Tartu Tähtvere Tennisekeskuses polnud seekord eriti palju ja võisteldi vaid meeste arvestuses, sest naiste seas oli registreerunuid vähe. Nagu eeldada võis, läks suurem osa turniiri esikohtadest eestlastele.

Noorima vanuseklassi M35+ üksikmängus sai esikoha favoriit Janar Kalmus, kes alistas finaalis Meelis Karro 6:0 6:1. Oluliselt raskemalt tuli Kalmuse võit poolfinaalis, kus ta võitis teise liiga tippu kuuluva Kuldar Lääne 6:4 7:6(5).

M45+ vanuseklassi finaalis pidasid tulise lahingu maha Tarmo Toomela (2) ja Urmas Mardi. Seekord jäi peale Toomela tulemusega 6:7(6) 6:4 6:2.

M55+ vanuseklassis läks esikoht Venemaale. Teisena asetatud Mihhail Kodolov alistas otsustavas mängus esimesena asetatud meie tennisisti Viktor Tjukavkini 7:5 6:2. Poolfinaalis oli Kodolov raskustes rakverelase Aare Kongi võitmisega – 6:3 4:6 6:2. Tjukavkin omakorda lülitas konkurentsist esimesena asetatud Igor Ledianovi (Venemaa).

M60+ vanuseklassi finaalis kohtusid kaks kõrgeima asetusega mängijat. Margus Metsanurm (1) jäi alla talle hästi tuttavale rootslasele Lars Morinile (2) Metsanurm 3:6 2:6.

M65+ vanuseklassis tuli esikohale kaks aastat tagasi tennisesse naasnud Ervin Naarits, kes oli finaalis parem Tiit Meremaast 6:2 6:2. M70+ vanuseklassis kuulus esikoht Haapsalu seeniorile Kalju Aigrole.

Paarismäng oli kavas kolmes vanuseklassis. MD35+ paarismängus võitis kulla üllatuspaar Meelis Kibuspuu/Kuldar Lääne, kes sai jagu Urmas Mardi/Tarmo Toomelast 3:6 6:3 6:3. MD50+ kuulus tiitel Läti paarile Jurgis Abele/Alvis Tabors. Finaalis alistusid neile Heikki Kettunen (Soome)/Margus Metsanurm 4:6 3:6. MD65+ vanuseklassis võitsid favoriidid Ervin Naarits/Tiit Meremaa..