fbpx
Close

Mis saab koroonaviiruse ajastul kahest suvisest slämmiturniirist?

Roland Garrosi tennisekeskuse peaväljak. / Foto: Wikipedia

Võib-olla on peakirjas esitatud küsimust veel vara küsida, aga aega palju polegi, Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused algavad tänasest arvestatuna kümne nädala ja ühe päeva pärast.

Hetkeseisuga ei mängita ühtki rahvusvahelist tippturniiri (ehkki WTA pole selles osas veel ametlikku otsust teinud) 20. aprillini ja sealt jääb vaid neli nädalat Roland Garrosi kvalifikatsioonini. Aga kuna Itaaliat ja Hispaaniat on koroonaviirus rünnanud jõulisemalt kui Prantsusmaad, siis on karta, et ei saa pidada ka maikuusse planeeritud Madridi ja Rooma turniiri. Prantsusmaal on esialgu keelatud 1000 inimesega üritused, kuid alaliit tühistas ikkagi ka liigatennise turniirid, ehkki seal ei pruugi tuhandet persooni kokku tulla.

Kui olukord on mai teiseks pooleks parim, võib ka Prantsusmaa lahtised pidada tühjade tribüünide ees, kuid turniiri direktor Guy Forget sõnas, et isegi selline variant tekitab probleeme. “Meile peab jääma mingi ajavaru, et sellist otsust teha, aga aeg on just see, mida meil praegu pole. Sest me ei tea, kaua veel viirus elu mõjutab,” ütles Forget.

Forget lisas, et prioriteet on pealtvaatajate ja mängijate tervis. “Me kaalume läbi kõik võimalused, aga turniiri toimumine või mittetoimumine ei ole meie tenniseföderatsiooni otsustada. Peame lähtuma valitsuse soovitustest,” ütles Forget.

WTA tegevjuht Steve Simon ütles, et tema on lootusrikas viiruse taganemise suhtes lähiajal. “Mina loodan, et Prantsusmaa lahtised toimuvad,” ütles Simon. “Kuid küsimus on siiski napis ajas ja see muidugi paneb korraldajaile peale täiendavaid pingeid.” Muide, ka WTA tennisefoorumis on teadjamad inimesed arvanud, et viirus hävib Euroopa suvesoojuse mõjul. Kuid kas nad on ikka teadjamad, seda me ei tea…

Tõsi, Prantsusmaa lahtiste eel võib-olla kuigi kaua suveilma nautida ei saa, südasuvel peetakse ikkagi vaid Wimbledoni turniir. Ning juba on ka Wimbledoni korraldajad ärajäämise võimalusele mõelnud. Ajalehe Daily Mail artikli põhjal on teada, et britid eelistavad turniiri ärajäämist tühjade tribüünide ees mängimisele. Wimbledonil on olemas kindlustus selleks puhuks, kui turniir jääb sunnitult ära ja nad peavad hooajapiletite omanikele raha tagastama.

scroll to top