Tartus liigaturniiridel noppisid oma esimese etapivõidu Ivar Kuusik ja Taivi Mõttus

– Elvar Liiv ja võitja Ivar Kuusik / Foto: Tähtvere Tennisekeskus

Tartus toimus nädalavahetusel kokku viis SEB Liigatennise turniiri. Meeste kolmanda liiga üksikmäng peeti Tähtvere Tennisekeskuses ja ülejäänud neli Veeriku Spordikeskuses.

Meeste kolmanda liiga üksikmängu võitis Ivar Kuusik, kes on viimasel poolel aastal jõuliselt parimatele kandadele astumas ja võtnud sihikule esikümne koha edetabelis ning Mastersi. Finaalis alistas ta Elvar Liivi 7:6(7) 6:1. Poolfinaalis oli Kuusik parem Keijo Voikast 6:3 5:7 10:3 ja Liiv üllatuslikult esimesena asetatud Tauri Sokust 6:1 7:6(2) 12:10. See oli ühtlasi Ivar Kuusikule esimene etapivõit kolmandas liigas.

Meeste teise liiga üksikmängus tuli esikohale Kristjan Kuutok, kes sai finaalis jagu Toomas Karl Reinojast 6:2 6:7(6) 10:8. Poolfinaalides oldi vastavalt võidetud Kuldar Läänet 3:6 6;3 10:7 ja Tarmo Raidmat 6:4 6:2.

Naiste neljandas liiga sai oma esimese turniirivõidu Taivi Mõttus. Esikohamängus võitis Mõttus 3:6 6:4 10:6 Noora Olssonit. Poolfinaalis võitis Mõttus Reelika Pukki 6:4 7:6 ja Olsson Jana Astrelinat 6:3 6:4. Olgu öeldud, et Mõttus oli noatera peal teises ringis, kus ta sai vaevu jagu esimesena asetatud Kaie Aamisepast 6:7 7:6 11:9.

Meeste neljandas liigas näitas head minekut seenioride võistlussarjas kaasa lööv Uno Ainsoo, kes jõudis finaali. Seal pidi ta paraku alla vanduma endast mitukümmend aastat nooremale pärnakale Igor Lobanovile 6:4 6:1. Poolfinaalis alistas Ainsoo Rando Allilenderi 6:7 6:3 10:1, Lobanov aga analoogselt Rakvere etapile Mait Käbini 6:2 6:2.

Naiste teise liiga paarismängus tuli esikohale duett Kirsti Kuhi/Reeli Torn-Leesik, kes oli finaalis parem esimesena asetatud Nelli Sepp/Kai Uudeküllist 6:3 6:7 10:7.