fbpx
Close

Tallinna Kalevi Tenniseklubi võitis Soome M60+ meistritiitli!

– Eesti tiim Soomes. Kaks parempoolset on Alar Milk ja Robert Staak / Foto: Margus Metsanurm

Paljud võistlused on juba nädala eest edasilükatud. Soomes jõuti vahetult enne seda ära mängida Soome klubide meistrivõistlused seenioridele. Kahes vanuseklassis (M55+ ja M60+) teeb kaasa ka Tallinna Kalevi Tenniseklubi meeskond.

Tallinna Kalevi Tenniseklubi on oma kahte tiimi tugevdanud Rakvere Tenniseklubi liikme Aare Kongi ja RAM-tennisekeskuses treeninguid andva Alar Milgiga.

M60+ vanuseklassi tiimide meistrivõistluste eliitgrupis tegi kaasa ka Tallinna Kalevi Tenniseklubi. Süsteem on selline, et iga mäng omab kaalu, mitte ainult konkreetse matši võitmine. Matš koosnes kahest üksikmängust ja ühest paarismängust. Seega mida kindlamini matši võidad, seda parem. Seetõttu loobumisvõite siin ei tunnistata ja igat mängu võetakse ülima tõsidusega. Lisaks on tähtis ka settide suhe. Soome eliitsarjas osales ühekas klubi, seega iga tiim pidas kokku 24 mängu. Neli matši peeti Eestis ja neli võõrsil Soome tenniseklubides. Lisaks eliitsarjale teeb antud vanuseklassi madalamates liigades kaasa veel suur hulk tiime, kokku 51 tiimi!

– Vasakul seisavad Robert Staak ja Sven Johannson / Foto: Margus Metsanurm

Tallinna Kalevi klubi kogus kõige rohkem võidupunkte teisel laual ja paarismängus (mõlemad 7-1). Esinumbrite heitluses jäi saldo viiki 4-4. Võideti seitse matši, neist kolm tulemusega 2-1. Põhikonkurent Keuruu TS alistati alljärgnevalt: Margus Metsanurm vs Timo Levonen 2:6 1:6, Sven Johannson vs Rauno Harjumäki 6:1 7:6, Robert Staak/Johansson vs Levonen/Harjunmäki 6:0 4:6 10:5. Ainus kaotus tuli vastu võtta neljanda koha hõivanud HVS tiimile (0-3), kuigi kõik mängud olid tasavägised.

Keuruu TS-l oli viimases voorus veel šanss Kalevi tiimi edestada, ent nad kaotasid kodumatšis Hyvinkääle teatava üllatusena kuivalt 0:3. See tagas Tallinna Kalevile esmakordselt klubi ajaloos Soome meistritiitli M60 sarjas!

Soome legendaarse seeniormängija ja KoTS tiimi liikme Joakim Berneri postitus Facebookis: “Õnnitlused Tallinna Kalevile, kes tegi ajalugu sellega, et võitis Soome võistkondlikud meistrivõistlused M60+ klassis! Oleme väga rõõmsad, et Tallinna Kalev osales M60+ ja M55+ klassides. Loodame, et järgmisel aastal osaleb meil rohkem Eesti meeste võistkondi ja võib-olla ka mõned naiste võistkonnad.”

Tallinna Kalevi Tenniseklubi võidukasse tiimi kuulusid Margus Metsanurm, Alar Milk, Sven Johannson, Robert Staak ja Jaanus Otsa. Sellega kinnistas Tallinna Kalevi klubi kõige kõvema superseenioride vanuseklassi klubi staatust Eestis. Seda kinnitab ka suurim hulk medaleid, mis saadakse iga-aastastelt Eesti seenioride meistrivõistlustelt alates vanuseklassist 60+.

M55+ vanuseklassis tõusis Tallinna Kalevi tiim järgmiseks hooajaks taas Soome eliitgruppi. Kaheksa klubi seas saavutati A-divisjonis esikoht. 21 mängust kaotati vaid üks mäng! Tiimi kuulusid Andres Kuum, Viktor Tjukavkin, Aare Kongi, Pavo Zopp, Margus Metsanurm ja Jaanus Otsa.

– Vasakult esimene Andres Kuum ja kolmas M60+ tiimi kapten Margus Metsanurm / Foto: Erakogu
scroll to top