fbpx
Close

Eesti ratastoolitennise koondis mängis Lätis World Team Cupi kvalifikatsiooni

Esireas Eesti ratastoolitennise meeskond: vasakult Karel Jürisoo, Viljar Villiste ja Urmo Voogla. Pildil on ka treener Alar Milk (taga paremal) ja turniiril õigust mõistnud Eesti kohtunikud. / Foto: erakogu

Eesti ratastoolitennise meeskond osales Lätis peetud World Team Cup’i Euroopa kvalifikatsioonis. Kuigi meie koondis ei saanud võitu, on treener Alar Milgi arvates kaasa löömine sellisel jõuproovil vajalik.

“Tahame olla ikkagi pildil ja kuigi Läti on meist praegu vast natuke tugevam, on kolm Balti riiki liikumas enam-vähem samal teel,” ütles Milk. “Ja selline võistlus annab erakordse võimaluse näha absoluutselt parimaid mängijaid, näiteks oli kohal maailma edetabeli kuues mees, belglane Joachim Gerard, kes ka meie vastu paari mängis. Aga veel põnevam oli vaadata, kuidas Gerard ja omaaegne TOP10 ratastoolitennisist Stefan Olsson Rootsist üksteise vastu paari mängivad.”

Eesti oligi alagrupis koos Rootsi ja Belgiaga, mistõttu loosiga ühtpidi ei vedanud, aga teisalt nähti tugevaid mängijaid. Olssonit ei pannud Rootsi Eesti vastu mängima. 9.-12. koha turniiril kaotas Eesti Rumeeniale ja Šveitsile ning sai 13 võistkonna seas 12. koha. Meeskondade turniiri finaalis võitis Saksamaa Rootsi.

Milk ütles, et võistkondi on sel turniiril olnud ka rohkem kui 13. “Täpselt ei tea ju teiste seisu, aga võib-olla osa riike ei saanud meeskonda kokku. Ka meil oli keeruline, sest esinumber Mait Mätas mängis samal ajal parasportlaste võistlustel Eesti curlingumeeskonnas. Seepäras meelitasin kolm aastat ratastoolitennisest eemal olnud Viljar Villiste uuesti treenima ja mängima, et saaksime ikkagi tiimi välja panna,” ütles Milk.

Lisaks esindasid World Team Cupi kvalifikatsioonis Eestit Urmo Voogla ja Karel Jürisoo.

scroll to top