Täielik domineerimine: Anett Kontaveit loovutas Kristina Mladenovicile vaid kaks geimi

Anett Kontaveit pärast võitu Kristina Mladenovici üle. / Foto: Reuters/Scanpix

Niisugust edu ei uskunud vist isegi Anett Kontaveidi poolehoidjad – ka Tennisnet kirjutas eelvaates, et ehk on kihlveokontorid pannud isegi Eesti esireketile liiga väikese koefitsiendi. Aga tegelikkus ületas kõik ootused – 30ndana asetatud Kontaveit alistas Prantsusmaa lahtiste 2. ringis Kristina Mladenovici (Prantsusmaa) 6:2, 6:0.

Mäng koosnes kahest osast, mis olid peaaegu ühepikkused. 19 minutit oli kulunud, kui mõlemad olid teatud raskustega (ka Anett pidi päästma kaks murdepalli) hoidnud oma servi ja seis 2:2. Mäng ise kestis 51 minutit, järelikult viimased kümme geimi 32 minutiga. Nojah, päris ühepikkused need perioodid polnud, aga nii vähemalt tundus, et kõik läks ülikiiresti.

Esimese seti võitis Anett 6:2, aga esimese servi õnnestumisprotsent oli ainult 37. Küsisin eksperdist treenerilt Harri Neppilt, et kuidas nii on võimalik ja treener lihtsalt vastas. “See teine (Mladenovic – toim) ei saa ju talle vastu.” Neppi arvates ei olnud tegemist vaimse ärakukkumisega, mida Mladenoviciga on tihti juhtunnud. “Vaimne pinge ei tähenda siin midagi. Anetti mängutempo on vastasele liiast. Ta ei saa sellega hakkama,” ütles Neppi. Kuna meie vestlus toimus pärast esimest setti, siis Neppi lisas: “Mingit muutust selles mängus ei tule, Anett võidab kindlalt.”

Teises setis kaotas Anett ainult neli (!) punkti. Kui esimese ringi matšis Viktorija Golubiciga oli kolmas sett samuti ühepoolne, sai vastane tolles setis ikkagi 9 punkti. Ei tea, kui palju Mladenovic enam endasse uskus või kui palju ta üritas, aga tõesti ei saanud ta millegagi hakkama. Teises setis lõi juba Anett ka pooled tõrjed otse punktideks, sest tema enesekindlus iga geimiga kasvas.

Anett võitis kohtumise punktid 54:23 ja ligi 40% (20) punktidest olid tema äralöögid, 25 punkti teenis ta Mladenovici lihtvigadest. Kontaveit ise tegi vaid 12 lihtviga ja neist 8 neljas esimeses geimis. Seega õnnestus Anettil läbi viimase kümne geimi minna vaid nelja lihtveaga. Hiilgavad numbrid!

Väljaku intervjuus 2014. aasta Wimbledoni tšempionile Marion Bartolile ütles Anett: “Väga hea mäng, olen oma esitusega rahul. Suutsin olla agresiivne ja panna vastane surve alla.” Bartoli küsis, et kuidas mõjus mängimine Prantsusmaa publiku ees, kes oma mängijat toetas. “Hea, et publik on üldse kohal, mis siis, et vastase poolt. Nii kaua pidime mängima tühjade tribüünide ees. Ka esimeses ringis kuulsin publiku toetust ja just see aitas mind palju,” ütles Anett.

Laupäeval kohtub Anett tiitlikaitsja Iga Swiatekiga (Poola, 8), kes võitis Eesti päritolu rootslanna Rebecca Petersoni 6:1, 6:1. Mäng kestis kümme minutit kauem kui Kontaveidi ja Mladenovici kohtumine ja punktid olid Swiateki kasuks 58:31. Koguni 15st murdepalli oli kasutada Swiatekil, kes realiseeris neid 6. Nii et pisut vähem ühepoolsem oli see mäng, aga arvatavasti jääb Swiatek siiski kihlveokontorite soosikuks.