fbpx
Close

Taavi Treier: naudin peakohtuniku ametit

– Taavi Treier Eesti noorte meistrivõistlustel / Foto: Indrek Raudkivi

Taavi Treier on mees, kes enamikule tennisesõpradele tuttav kui kindlameelne ja hea organiseerimisvõimega kohtunik. Kolmandat aastat järjest tegutseb 29-aastane Treier peakohtunukuna Eesti noorte tennisemeistrivõistlustel.

Kõige komplitseeritumaks peab Treier niivõrd mastaapse võistluse korraldamisel ajakava paika sättimist ja selle paikapidavuse jälgimist.  Kokku jagatakse Eesti noorte MV-l kahe nädala jooksul välja neljas vanuseklassis kokku koguni 19 medalikomplekti.

„Kõik algab väljakute broneerimisest,  peab tegema selgeks, et mis võistlused mingil päeval täpselt toimuvad. Mänge peab olema täpselt õige arv, et väljakud poleks tühjad. Samuti tuleb arvestada,  et mängud jookseksid ilusti, et noortel mängijatel jääks ka parajalt puhkeaega. Eriti keeruliseks läheb muidugi siis, kui hakkab vihma sadama ehk ilmastikuolud võivad vägagi  suurt rolli etendama hakata,“ rääkis vilunud peakohtunik.

„Reeglid näevad ette, et kõik mängud, mis päevaks planeeritud, mängitakse ka ära. Nii on Tennise Liit otsustanud. Ilmaoludest tingituna võivad tulla küll mingid erandid näiteks medalimängudel, kuid need on tõesti pigem suured erandid. Kui kallab lõpmatult lausvihma, siis minnakse mängudega ikka sisse ära“ lisas Treier.

Muidugi ei  ole Treier Eesti MV-l ainus kohtunik vaid tal on ka mitmeid abilisi.

„Meeskonna komplekteerimine on väga oluline, see on peakohtuniku ülesanne. Kolmandat korda olen Kadriorus sama meeskonnaga. Teame teineteist hästi ning saan kindel olla, et nad on täpselt seal kus vaja ja teevad täpselt seda asja, mida vaja,“ lisas Treier.

ITFi kohtuniku valge märgiga Treier ütles, et naudib oma tööd täiel rinnal, eriti kui tegemist on suuremate võistlustega, mida Eesti norte meistrivõistlused kahtlemata on.

scroll to top
Inline
Inline