U12 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel selgusid üksikmängu veerandfinalistid

– Kendra Aidla mänguhoos / Foto: Viktor Burkivski

Täna peeti Kadrioru Tennisekeskuses U12 Eesti tennisemeistrivõistluste üksikmängu 1/8 finaalid. Tüdrukutest jõudsid kaheksa parema hulka kuus ning poiste seast viis asetatud mängijat.

U12 tüdrukute veerandfinaalpaarid on Adriana Roots (1) – Jasmine Shein (6),  Simona Alter – Sandra Tolli (7), Katrina Astor – Kendra Aidla, Marie-Johanna Lapimaa – Sofia Yatsunuk.

Tüdrukute lohutuse üksikmängu finaalis võitis Emma-Maria Kirsimäe 8:3 Hanka Mühlbergi.

Kirsimäe mängib paaris koos Rebecca Toomesooga ning neil seisab ees poolfinaalmatš esimese asetuse Adriana Roots/Sofia Yatsunukiga. Väärib märkimist, et Roots/Yatsunuk pole kahes eelnavas kohtumises loovutanud geimigi. Teises tüdrukute poolfinaalis on vastamisi Miriam Ränkel/Kaisa Varul ja Marie-Johanna Lapimaa/Kätriin Reinvald.

Kuni 12-aastaste poiste turniiril oli pääsu eest kaheksa hulka mitu vahvat võitlust. Neist põnevamas alistas Tair Usmanov endast aasta vanema  Robin Kilpi 3:6, 7:5 6:2. Usmanovil seisab ees veerandfinaal turniiritabeli esimese asetuse Samuel Mandelkorniga. Teistes veerandfinaalides on vastamisi  Ken-Martti Birk (4) – Ats Andre Merila, Kaspar Lusti (6) – Ken Ink ja Luukas Raudkivi (8) – Edwin Averjanov (2). Poiste turniiril on tähelepanuväärne, et  vaid kaks kaheksa hulka jõudnud poissi on sündinud 2007. aastal ning kaks koguni 2009. aastal.

Poiste lohutusturniiril tunnistas ainult võite Markus Valtson, kes finaalis oli parem Klim Paškovist 8:2.

Paarismängu finalistid selguvad paaridest Birk/Kristofer Karis (1)  – Oliver Parik/Raudkivi ning Kaspar Lusti/Rasmus Stalmeister – Keni Ink/Samuel Mandelkorn.