fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas jahib Rafael Nadalilt revanši kolme aasta taguse kaotuse eest

Sellel fotol on Stefanos Tsitsipas pärast Rafael Nadali alistamist Austraalia lahtistel. / Foto: EPA/scanpix

Barcelona turniir oli ATP tasemel esimene, kus kreeklane Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2) jõudis finaali. See sündis 2018 kevadel, kui Tsitsipas oli alles 19-aastane.

Tookord võitis Rafael Nadal (Hispaania, 1) teda finaalis 6:2, 6:1. Ühtlasi oli see kahe praeguse maailma TOP5 mängija esimene omavaheline kohtumine. Nüüd on seis 6:2 Nadali kasuks, aga korra on Tsitsipas suutnud 20-kordset slämmivõitjat ka saviliival üllatada, kui võitis 2019. aasta Madridi turniiri poolfinaalis. Teise võidu Nadali üle sai Tsitsipas tänavu Austraalia lahtiste mälestusväärses veerandfinaalis 0:2 kaotusseisult.

Nüüd, kolm aastat hiljem, kohtuvad Nadal ja Tsitsipas uuesti Barcelona turniiri finaalis. Erinevus on eelkõige selles, et praegu on see Tsitsipase jaoks juba 15. ATP turniiri finaal, tal on seni kirjas 6 võitu ja 8 kaotust. Muidugi on vahepealse kolme aasta jooksul palju võitnud või finaali jõudnud ka Nadal, aga temal oli juba 2018. aastal neid saavutusi väga palju. Kindel võib olla ehk selles, et homme Nadal 6:2, 6:1 ei võida. Praegu veel kihlveokontorite panuseid ei ole, aga küllap on Nadal ainult kerge soosik. Sest Tsitsipas on liivaväljakutel võitnud juba 9 mängu järjest, seeria algas Monte Carlo tiitliga.

Tänases poolfinaalis võitis kreeklane üsna lihtsalt Jannik Sinneri (Itaalia, 11) 6:3, 6:3. Kuigi Sinneril oli neli murdepalli, ei suutnud ta võita 70-protsendiliselt esimest servi sisse löönud Tsitsipase pallingugeimi. Samas oli Sinner reedel veerandfinaalis 6:2, 7:6 ära teinud Andrei Rublevile (Venemaa, 3), kes Monte Carlos mängis Tsitsipasega finaalis. Tähelepanuväärne on fakt, et Tsitsipas pole kaotanud ei Monte Carlos ega Barcelonas ühtki setti. Nadal on mänginud ebakindlamalt – Monte Carlos kaotas ta Rublevile ning Barcelonas andis ära seti Ilja Ivaškale (Valgevene) ja Kei Nishikorile (Jaapan).

Täna poolfinaalis oli Nadal siiski kaasmaalase Pablo Carreno Busta (6) vastu veenev – 6:3, 6:2. Ühe servigeimi Nadal kaotas ja kõige rohkem on kuulus hispaanlane kurtnudki viimasel ajal selle üle, et palling ei toimi nii nagu peaks. Kuid positiivne fakt on Nadali jaoks see, et täna lõi ta esimest servi sisse 75 protsenti, aga nii 1/8finaalis kui ka veerandfinaalis oli see näitaja 60% ja eelmisel nädalal kaotatud mängus Rubleviga veel kehvem (57%).

“Väga hea tunne on olla tagasi finaalis,” ütles Tsitsipas, vihjates kolme aasta tagusele lõppkohtumisele. “Püüan ennast eelmise kaotuse eest rehabiliteerida. Rafa on kindlasti üks vastane, keda ma austan ja kelle alistamisest olen alati unistanud. Kuna olen teda tänavu juba võitnud, siis see sunnib mind veelgi enam suruma. Tunnen, et vajan veel kogemusi mängijana arenemiseks.”

Nadal on finaali eel ettevaatlik. “Homme tuleb raske mäng. Stefanos mängib praegu arvatavasti paremini kui kunagi varem,” sõnas Nadal. “Ta ei ole kaotanud settigi Monte Carlos ega siin, nii et tegemist on raskeima võimaliku vastasega. Kuid olen finaaliks valmis, pean veelgi tõstma oma mängutaset ja eks vaatame, mis saab.”

scroll to top