fbpx
Close

Spordiennustaja Peep ja Raivo Suviste: Austraalia lahtiste ennustuslahingu kokkuvõte

Austraalia lahtised meistrivõistlused on seekord läbi saanud ja koos sellega ka spordiennustaja Peebu ja Raivo Suviste sõbralik mõõduvõtt tulemuste ennustamisel ja panustamisel.

Spordiennustaja Peep:  tennises juhtub ootamatuid tulemusi päris tihti.

Tennise ennustamine ei ole kerge, sest eriti naiste tennises juhtub ootamatuid tulemusi päris tihti. Tegin riskipanuseid ka, kuid see ei olnud põhjus, miks ma ikka -15 euroga lõpetasin. Sest kui 2+ koefitsiendiga panustest isegi 40% pihta panna, siis oled rahaga enam-vähem nullis. Ja üldiselt see õnnestus. Aga panused mängudele, kus üks pool oli favoriit, ei läinud pihta nii hästi, kui pidanuks minema. Panuseid koefitsiendiga 1,25-1,7 tuleks umbes 70-75% ulatuses tabada, et jääda plussi, aga ei tulnud välja. Hea näide on paarismäng, kus ma panin viiest mängust neli pihta ja ainsana mööda selle, kus võidukoefitsient oli madalaim. Ehkki siin ei tasuks “nutta”, sest kui ma saanuks selle pihta ja paar riskantsemat mööda, olnuks mu rahaline lõppseis veel kehvem.

Ma ei oskaks kellelegi soovitada, kuidas peab tennist ennustama. Üldiselt olen selline ennustaja, kes ei tahaks 1,1-1,2 koefitsiendiga panuste najal edeneda. Pigem oleks vaja otsida mänge, kus autsaideriks (ehk siis 2+ koefitsient) on kihlveokontor pannud tennisisti, kes minu arvates omab päris korralikke (vähemalt 50%) võidušansse. Parim näide oli vast Rebecca Peterson – Sorana Cirstea kohtumine, kus rumeenlanna soosikuks määramine oli kihlveokontori selge möödapanek ja minu arust ei olnud Madison Keys mingil juhul soosik Elina Svitolina vastu, kus ma samuti Elinale 2,4 koefitsiendiga panustades võitsin.

Et edestasin Raivo Suvistet, see eriti rõõmu ei tee, kui ise ka miinusesse jääd. Nadali võit oleks meie omavahelist vahet vähendanud, aga siis olnuks mõlemad vähemalt plussis. Arvan siiski, et Raivo riskis liiga palju, kuigi tal ei vedanud ka – ennustas algul Simona Halepi võitu Serena Williamsi üle, siis aga arvas, et vast keegi ikka Williamsit ei murra ja tegi panuse Karolina Pliškova vastu. Mängu käigu põhjal oli Halep võidule lähemal kui Pliškova, aga lõpptulemus paraku vastupidine.

Ent õnneks saime mõlemad Raivoga pihta naiste finaalmängule, kus kihlveokontor Naomi Osakat kergeks autsaideriks pidas. Ma ennustasin lõpuks nelja finaali viiest ja tulemus oli 2:2, aga meeste finaali kõrge panuse tõttu olin kokku nendega ikka miinuses.

Raivo Suviste kokkuvõte

Minu ennustused olid tihti kantud ka soovunelmatest ja emotsioonidest, mis tihti ei pruugi täituda. Seevastu Peebu etteasted olid palju professionaalsemad ja ka ratsionaalsemad.

Oli ka veidi ebaõnne. Serena allajäämine seisult 5:1 ei ole tennises võimatu, aga sellise klassiga mängija puhul ikkagi veidi ootamatu.

Ka Kaia võit ei olnud mägede taga ja mõne palli puhul teises setis oleks tulemus võinud olnud vastupidine.

Mis puutub meeste finaali, kus ma veidi “hullu” panin (summaga, aga mitte ennustusega), siis sellist tulemust ei oleks osanud unes ka näha. 2012. aastal, kui finaalis olid samad mehed, kestis mäng üle viie tunni ja autasustamiseks oli vaja toolid tuua – nad lihtsalt ei seisnud püsti. Sellist seljavõitu ma aga tõesti ette ei näinud. Arvasin, et riski suurus on võrreldav koefitsiendiga, mis oli Pafil kirjas. Veel aasta tagasi ei uskunud ma, et Djokovic tõuseb uuesti maailma esireketiks, aga et ta tõuseb sellistesse kõrgustesse – see on ulme.

Sportlikult põnev turniir oli.

scroll to top