fbpx
Close

Esimene Taani neiu juunioride maailma esireketiks

Juunioride maailma esireket Clara Tauson. / Foto: Internet

16-aastasest Clara Tausonist sai esimene Taani neiu, kes juhib maailma juunioride edetabelit. Number üheks tõusis Tauson pärast laupäevast võitu Australian Openi neidude üksikmängus.

Imelik küll, aga Caroline Wozniacki, kes küll rahvuselt pole taanlanna, ei jõududki maailma noorte esireketiks, ta oli parimal hetkel edetabelis teine. Kuid nagu Tauson, võitis ka Wozniacki juunioride suure slämmi tiitli ning üldse on sellega hakkama saanud neli Taani noortennisisti.

Viimati juhtis Taani tennisist noorte edetabelit 20 aastat tagasi, kuid siis oli tegu noormehega, kes kandis nime Kristian Pless. Kuid Plessist ei tulnud tippmängijat. Natuke enne 21. sünnipäeva (2002 jaanuaris) kerkis ta maailma edetabelis 65ndaks, kuid siis tabas meest vigastus ja tagasitulek suurde tennisesse ei õnnestunud. Pless lõpetas karjääri 2009. aastal, kui ta oli alles 28-aastane.

Tauson on neidude tennist viimasel poolel aastal vääramatult valitsenud. Alates sellest, kui ta tuli juulikuus noorte Euroopa meistriks, on ta võitnud seitsmest mängitud turniirist viis ja 36st matšist kaotanud vaid kaks. 2019. aastal on Tauson seni võitmatu, sest enne edu Melbourne’is võitis ta ITF-i juunioride 1. kategooria turniiri teises Austraalia linnas Traralgonis.

Eesti naiskond näeb Tausonit koos Wozniackiga mängimas Taani naiskonnas FedCupi turniiril Poolas. Kuigi Eesti ja Taani ei kuulu samasse alagruppi, pole välistatud naiskondade kohtumine kohamängus.

scroll to top