fbpx
Close

Denis Maijorov ja Anna Maria Tottrup võitsid Tallinki J30 turniiri

Anna Maria Tottrup (paremal koos finalisti Virginia Prolettiga. / Foto: Allar Hint

ITF-i noorte J30 turniiril Juniors by Tallink jäid mõlemad üksikmängu esikohad Eestisse, võitsid Denis Maijorov ja Anna Maria Tottrup. Mõlemad olid ka esimesena asetatud.

Maijorov ei kohanud erilist vastupanu kuni poolfinaalini. Seal kaotas ta Alvar Langele (Rootsi, 4) esimese seti 6:7, aga Maijorovi teise seti eduseisul 5:2 vastane loobus. Finaalis võitis Maijorov Michael Savano (USA) 6:3, 4:6, 6:0. Savano võitis poolfinaalis Ken Inki 6:2, 6:4, kusjuures mõlemad jõudsid nii kaugele kvalifikatsioonist alustades. Veerandfinaali jõudsid Eesti noormeestest veel Villem Aadamsoo, Rasmus Stalmeister ja Indrek Herman Raudkivi.

Denis Maijorov (paremal) ja finalist Michael Savano. / Foto: Allar Hint

Tottrupil oli kõige raskem mäng veerandfinaalis, kui ta võitis Polina Kuznetsova (Ukraina, 8) 7:6, 7:5. Edasi läks kindlamalt: poolfinaalis alistus Tottrupile 6:2, 6:0 Pauline Lerminiaux (Belgia) ja finaalis 6:3, 6:3 Virginia Proletti (Itaalia). Veerandfinaali jõudsid eestlannadest Nora Olivia Adamson ja Victoria Maria Mändma.

Kui tihti on juunioride turniiridel eestlastel paremini läinud paarismängudes, siis seekord saadi “ainult” pool esikohta, sest neidudest tulid võitjaks Alissia Aleksandra Kivi ja Nikola Nikolajeva (Läti), kes finaalis võitsid ülimalt tasavägise lõpuga mängus Victoria Kapcia (Rootsi) ja Polina Korolova (Läti). Esimesena asetatud Lisette Aljas ja Tottrup kaotasid veerandfinaalis just Kapcia/Korolovale.

Noormeeste paarismängus finaalis kaotasid Aadamsoo ja Robert Raag (3) teisena asetatud paarile Stefans Audrinšile (Läti) ja Dovas Deršonasele (Leedu) 3:6, 6:7, aga poolfinaalis olid eestlased võitnud esimesena asetatud Lange/Simon Munkhammari 6:2, 7:6. Veerandfinaalis mängis koguni viis Eesti paari, aga peale ühe neist keegi edasi ei jõudnud.

Finalistide ühispilt. / Foto: Allar Hint

scroll to top