fbpx
Close

Sofia Kenin ja Petra Kvitova liiguvad finaali suunas

Petra Kvitova pärast võitu. / Foto: Zumapress/Scanpix

Tšehhitar Petra Kvitova (7), aga eriti tänavuse Australian Openi võitja Sofia Kenin (USA, 3) näitasid Prantsusmaa lahtiste tänastes kaheksandikfinaalides silmapaistvat mängu ja suure tõenäosusega jõuab üks neist finaali.

Kvitova asus Shuai Zhangi vastu kiiresti juhtima 4:0 ja vastukäiku ei õnnestunud hiinlannal teha. Vaid teises setis seisul 5:2 matši võidule servima asudes oli Kvitova ebakindel, aga teise katse kasutas ta ära – lõpptulemus 6:2, 6:4.

Kvitoval pole ikka meelest läinud saatuslik noarünnak tema kodus, mis oleks peaaegu Wimbledoni kahekordse tšempioni karjääri lõpetanud. Kuna Kvitova naasis pärast noaga käe vigastamist suurde tennisesse just Pariisis, siis nüüd olid tal pisarad silmis veerandfinaali pääsemisest. Emotsioonid võtavad endiselt võimust, ehkki noarünnakust on möödas peagi neli aastat. “Kahe viimase punkti ajal muutusin tundeliseks. Tennises pole kunagi teada, millal see lõpeb. Aga head mälestused 2017. aasta naasmisest siinsamas peaväljakul tulid taas meelde. Kõik tuli justkui tagasi ja emotsioonid võtsid võimust,” ütles Kvitova. Tšehhitar lisas, et turniiri võitmisele ta veel ei mõtle – liiga palju mänge on ees.

Igatahes ei tohiks Kvitova vastane veerandfinaalis olla kuigi ohtlik – maailma 66. reket Laura Siegemund (Saksamaa), kes täna alistas Paula Badosa (Hispaania) 7:5, 6:2. Kuid üllatusi, eriti naiste poolel, on Pariisis juba nii palju olnud, et Siegemundi võit polekski mingi eriline pauk – seda enam, et saviliiv pole ikkagi Kvitova lemmikväljakukate.

Ka Kenin pole seni liivaväljakul võitnud ühtki WTA turniiri, kuid tuleb arvestada, et enne tänavust Australian Openi tiitlit pärines tema parim tulemus slämmiturniirilt ikkagi Pariirist, kus ta mullu jõudis kaheksandikfinaali. Nüüd tegi 21-aastane ameeriklanna sammu edasi, kui alistas Fiona Ferro (Prantsusmaa) 2:6, 6:2, 6:1. Esimeses setis loovutas Kenin 2:0 edu, sest Ferro mängis tagajoonel õnnestunumalt, ehkki ameeriklanna peaks olema võimsam. Kuid alates teisest setis hakkas Kenin ründama juba tõrjelt ja esimeselt-teiselt löögilt ning ei lasknudki tagajoonemängul enam tekkida. Neis kahes setis oli Kenin umbes samamoodi “tsoonis” nagu eile poolatar Iga Swiatek.

Kenini vastane selgub alles teisipäeval, sest vihm ei lubanud Suzanne Lengleni väljakul mängijaid pärastlõunast alates platsile, peaväljakul mängiti katuse all.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top
Inline
Inline