fbpx
Close

Vladimir Ivanov siiski paarismängu esikohta ei saanud

– Vladimir Ivanov ja Maksim Ratnjuk suvel Pärnu turniiri võidu järel / Foto: Heijo Roose

Vladimir Ivanov ja Maksim Ratnjuk (Venemaa) kaotasid Aktjubinski 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri paarismängu finaalis.

Ivanov/Ratnjuk jäid alla teisena asetatud Ivan Liutarevitšile (Valgevene) ja Vladislav Manafovile (Ukraina) 5:7, 6:7. Natuke võisid Ivanov ja tema paariline loota sellele, et Manafov mängis paar tundi varem üsna raske üksikmängu poolfinaali, kus kaotas jaapanlasele Yuta Shimizule (3) 5:7, 4:6. Paraku me seda ei tea, kuivõrd Manafovit väsimus segas, kuid igatahes lõpptulemust ei mõjutanud.

Esimeses setis ei nähtud murdeid seisuni 5:6, just siis aga Ivanov/Ratnjuk oma pallingugeimi kaotasid. Teises setis pääsesid Ivanov ja Ratnjuk murdega ette ning juhtisid 3:1, kuid siis said vastased ka nende pallingugeimi kätte ja asusid taas juhtima selle arvelt, et servisid esimesena. Seekord hoidis Eesti/Venemaa paar pallingut lõpuni ja sett otsustati tie-break’is. Algul tagaajaja osas olnud Ivanov ja Ratnjuk said lõpuks 5:4 ette, aga siis kaotasid kolm punkti järjest.

Vastaste servistatistika oli natuke parem, nad lõid 8 ässa ja tegid 4 topeltviga, Ivanov/Ratnjuk vastavalt 2 ja 2. Ka oli Liutarevitšil ja Manafovil veidi parem esimese servi õnnestumisprotsent (vastavalt 67 ja 65) ning nad võitsid esimeselt pallingult 77%, aga Ivanov/Ratnjuk 65% punktidest.

Ivanov on karjääri jooksul võitnud ITF-i turniiridel 14 paarismängu, aga need kõik 10- või 15-tuhande dollari auhinnafondiga turniiridel. Neist viimase esikoha sai Ivanov eelmise aasta suvel Pärnus just koos Ratnjukiga. 25-tuhandelise turniiri finaalipääsu võib aga pidada vähemalt samaväärseks saavutuseks.

scroll to top