fbpx
Close

Simona Halep loobus Prantsusmaa lahtistest meistrivõistlustest

Nii lahkus Simona Halep Roomas väljakult arsti toel. / Foto: Zumapress/Scanpix

Nagu arvata oli, ei õnnestunud maailma kolmandal reketil Simona Halepil (Rumeenia) võidujooks ajaga ning ta teatas, et järgmise nädala pühapäeval algavatel Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel ta ei mängi.

Halep katkestas säärelihase valu tõttu eelmise nädala Rooma turniriil mängu Angelique Kerberi (Saksamaa) vastu. MRI uuringu kaudu avastati säärelihases rebend, millest paranemine võtab tavaliselt aega neli kuni kuus nädalat. Seega ei olnud Halepil reaalselt võimalust Roland Garrosis osaleda.

“Raske südamega teatan, et ma ei mängi sel aastal Roland Garrosis. Kahjuks on mul vaja rohkem aega, et taastuda säärelihase rebendist. Suure slämmi turniirist loobumine ei käi kokku minu kui sportlase põhimõtetega, aga seekord ei olnud teist võimalust. Ainuüksi mõte sellest, et mind pole Pariisis, paneb mind nukrutsema, kuid püüan keskenduda taastumisele ja naasta väljakule kohe, kui tervis lubab. Peatse kohtumiseni, Pariis!” kirjutas Halep.

Halep on Prantsusmaa lahtistel olnud edukas, alates juba 2008. aastast juunioride turniiri võitmisest. Täiskasvanute slämmil on ta kolm korda jõudnud finaali: 2014 kaotas Maria Šarapovale ja 2017 Jelena Ostapenkole, kuid võitis 2018. aastal Sloane Stephensi. Mullu kaotas Halep 1/8 finaalis hilisemale meistrile Iga Swiatekile.

scroll to top