fbpx
Close

Treener Redt Reimal: lõpus oli õnne ka, kuid Kaia mängis suurepärase mängu

Kaia Kanepi mängujärgsel intervjuul poolehoidjatele lehvitamas. / Foto: AP/Scanpix

Tennisetreener Redt Reimal kiitis Kaia Kanepi esitust 1/8 finaali kohtumises Arina Sabalenkaga ja võttis selle kokku nii, et kuigi lõpus tekkis pinge tõttu ka vigu, oli Eesti tennisisti esitus suurepärane.

“Ärevust enam nii väga sees ei olegi, sest tundus kogu aeg, et tähtede seis soosib ikkagi Kaiat,” ütles Reimal umbes pool tundi pärast mängu lõppu. “Kaia mängis väga korralikult oma stiilis ja kõrges tempos. Enamasti oli tema see, kes mängu dikteeris.”

Reimal teab treenerina väga hästi, et pinge on kerge tekkima, kuid tema meelest oli tähtis, et pärast 5:4, 40:0 edu mahamängimist suutis ta vankri kraavi veeramist vältida. “Enne seda seisu mängis Kaia ju tähtsatel punktidel kogu aeg hästi,” nentis Reimal. “Nüüd tõesti serv enam vajalikul hetkel ei läinud. Kuid ma ei ütleks, et ta läks kipsi, vaid lihtsalt pinge oli sees. Ta suutis ennast koguda. Muidugi oli lõpus natuke õnne, sest vastase tõrjevead aitasid tie-break’is kõvasti kaasa.”

Muide, teise servi tõrjel tegi Sabalenka mängu jooksul 9 ja Kaia ainult ühe lihtvea. Tennises loetakse teise servi eksimust reeglina lihtveaks ja esimese servi eksimust sunnitud veaks. Tõsi, erandi võib teha siis, kui teine serv oli löödud tugevalt ja täpselt, sel juhul on eksimus samuti sunnitud viga.

scroll to top