fbpx
Close

Kolme kogenud treeneri prognoosid algavateks meistrivõistlusteks

– Eelmise aasta EMV / Foto: Toomas Kuum

Eesti Meistrivõistlused on sel reedel algamas kvalifikatsioonimängudega ja Tennisnet palus kogenud treeneritel Harri Neppil, Martin Karisel ja Silver Karjusel ennustada, kuidas turniir kulgema hakkab. Treenerid vastasid järgmistele küsimustele:

  1. Kes on tänavused soosikud?
  2. Milline on meeldejäävaim episood senistelt Eesti Meistrivõistlustelt?
  3. Mida arvate eriolukorrast tulenenud võistluspausist, kui palju võib see mõjutada tulemusi?

Harri Neppi

“Meestest ütleksin, et soosik on kindlasti Vladimir Ivanov. Naiste kohta on keerulisem öelda, kuid Elena Malõgina on üks tugevamaid soosikuid.”

“Neid eredamaid hetki on ikka üksjagu olnud, lausa 40 aastat. On igasugu huvitavaid momente, ka tragikoomilisi. Meenub, kui Andrei Luzgin ja Rene Busch mängisid omavahel. Ühel hetkel ei olnud Busch rahul kohtuniku otsusega ja läks pukikohtunikku sõimama, mille peale kohtunik talle teatas: ‘’Sina, Busch, laku panni!’’. Seejärel läks Busch peakohtunikku otsima, kuid peakohtunik peideti Buschi eest ära…”

“Koroonaaegne paus mõjutab mängijaid kindlasti. Juba Soome meistrivõistlustel oli näha, et mõjutas – profimängijad, kes muidu treenivad palju, olid nüüd vähem treeninud ning langesid rohkem tavamängijate tasemele. Seetõttu võib tulla üllatusi.”

Martin Karis

“Meeste puhul oleks tõeliselt intrigeeriv, kui Jürgen Zopp mängiks kaasa (Zopp ei osale – toim.) ning sel juhul pakuks soosikuks teda koos Vova ja Tammega. Kuid samas ei jätaks ma täiesti välja ka Kennethit. Kui olla poliitiliselt korrektne, siis on veel mõned, kes võivad üllatada, kuid siin ma ühtegi konkreetset mängijat välja ei tooks.”

“Naiste seas on asi veel keerulisem. Kui Anett ja Kaia ei mängi, siis on seis üsna mitmekülgne. On päris palju naisi, kes võivad kuldse medali enda kaela riputada. Kõige tõenäolisemaks soosikuks pakuksin Elena Malõginat, kui tema jalg muidugi terve on.”

“Kõige eredama hetkena on mulle kindlasti meelde jäänud Jürgen Zopi ja Jaak Põldma mängud.”

“Arvan, et koroonapaus ja eriolukord otseselt tulemusi ei mõjuta, sest ega seetõttu keegi rohkem või vähem ei treeninud. Kes on tiitlipretendendid, need tegid niikuinii piisavalt võrreldes konkurentidega. Küll aga lisaksin seda, et kes sel ajal füüsilisele ettevalmistusele ja lihashooldusele pühendusid, need on kindlasti paremas seisus. Eriti meeste puhul võib see hakata suurt rolli mängima, sest neil seisavad ees ka viiesetilised mängud.”

Silver Karjus

“Nii kõrgetasemelisi Eestikaid pole juba ammu olnud ja saab põnev olema. Kuna meestest peaks võistlustules olema pea kõik meie hetke parimad, sest Jürgeni osalemine on küsimärgi all. Samas ei tasu pensionile veel saata ja peab arvestama igiliikur Ivanoviga. Kindlasti on paljudel noorematel nagu Tammel, Raismal, Troostil, vendadel Siimaritel, Partsul, Glinkal, aga ka jokkeritel Lajalil ja Saarel palju tõestamist ning omad võimalused.”

“Naistest pakuks favoriidiks Malõginat, kes varasematel aastatel on komistanud ning kel tiitel auhinnakapist puudu. Kindlasti on oma sõna öelda nii Gorlatšil, Chekhlystoval, Saarel, Kaulil kui Kubrel, kelle tase on kõigil suhteliselt ühtlane.”

“Mind on kindlasti puudutanud enim nii Kauli kui Chekhlystova üksikmängu meistritiitlid.”

Eks eriolukorrast tulenev võistluspaus näitab, kui targalt keegi on aega kasutanud ja treeninud. Kindlasti jätab selline pikk võistluspaus jälje, kuid võistlustel on näha, kes kui rabe või hea on. Näeme ka seda, kes paremini endaga hakkama saab ja rohkem võita soovib.

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top