fbpx
Close

INTERVJUU │ Sergei Gerassimovitš: Sportlik vastasseis on põnev…

– Sergei Gerassimovitš (paremal) koos Artjom Larjušiniga / Foto: Erakogu

SEB Liigatennises selgus meeste neljanda liiga 2017/2018 hooaja võitja alles Mastersi finaalis. Sergei Gerassimovitšil õnnestus finaalis alistada Artjom Larjušin ning kindlustada sellega üldvõit. Jäglides neljanda liiga mängijaid jäi silma, et neist just Sergei Gerassimovitš koos Kaupo Karbaga üritavad kõige rohkem üldarvestuse esikoha noppida.  

Võtsime neljanda liiga üldvõitja Sergei Gerassimovitšiga ühendust ja palusime vastata mõnele küsimusele, et paremini mõista ühe tubli tenniseharrastaja kujunemist.

Mitu aastat oled tennist harrastanud?

„Alustasin tennisega 2014. aasta kevadel. Esialgu mängisime naisega 20-aastat vana reketiga Kosel asfaltväljakul. Seal sai tasuta tennist mängida. Seejärel sügisel käisime paar korda mängimas Tallinna Kergejõustikuhalli sisehallis, kus kaks kummikattega platsi. Seal nägime kõrvalt Nadja ŠeinI treeninguid, kes töötas laste ja harrastajatega. Võtsime temalt tunde. Saime aru, et ilma treeneri abita pole võimalik löögitehnikat selgeks saada.“

Kui sageli treenid ja kellelt saad näpunäiteid ?

„Järgmised kaks aastat võtsime keskmiselt kaks korda nädalas tunde Nadja Šeinilt ning mängisime ka omavahel 1-2 korda nädalas. Tehnilise baasi sain sealt. Hiljem, kui juba liigaturniire hakkasin mängima, tekkis vajadus oma mängule uut lähenemist leida. Nii leidsime sobiva treeneri Aleksandr Kvitši. Esialgu oli 2-3 trenni nädalas, aga viimased kuud on tundide maht treeneriga märgatavalt väiksem. Otsustasin lihtsalt rohkem mängida mõne tugevama vastasega kolmandast liigast – niiviisi 2-3 korda nädalas. Seega saavutamaks tänast taset olen pidanud päris palju treenima.“

Neljandas liigas olid kohe algusest peale arvestatav tegija. Kui alguses olid tulemused kõikuvad, siis lõppenud hooaja teisel poolel saavutasid hea stabiilsuse? Mida tegid teistmoodi, et selline muutus sai teoks?

„Füüsiliselt olen praegu üliheas vormis. Kui alustasin liigas mängimist kaalusin 78 kg, praegu olulisetl vähem 68 kg. Enne seda kadus jõud juba 3. ringiks, liikumine muutus aeglaseks, hingamisraskused jpm. Sama lugu kordus ka mängudes, üle kümne löögi pallivahetustes väsisin ära ja ei jõudnud palli korralikult lüüa. Treenimine endast tugevama vastasega ja alaline harjutamine treeneriga aitas kõvasti. Hakkasin tarvitama ka toidulisandeid jm. paremaks taastumiseks (aminohapete kompleks, glutamiin, magneesium). Võib öelda, et kompleksne lähenemine andis tulemusi.“

Uuest hooajast mängid kolmandas liigas. Kas oled endale juba mingid eesmärgid püsitanud?

„Jah. Soovin hooaja lõpuks olla vähemalt viie parema seas. See pole lihtne, ent kindla sihi korral olen ka rohkem motiveeritud.“

Millist väljakukatet eelistad?

„Mulle sobib kõige rohkem liivaväljak.“

Mis Sulle võistlemise juures kõige enam meeldib? Osalesid palju ja tõenäoliselt meelitas Sind mitte ainult soov edetabelis kõrgel kohal olla.

„Võitlus iseendaga, Kindlasti on huvitav taktikaline pool, otsida vastase nõrku külgi ja nende ära kasutamine, mänguplaani üles ehitamine. Sportlik vastasseis on samuti põnev, kes keda üle mängib.“

On Sul mõni tennisist eeskujuks?

„Ei, mul pole konkreetselt eeskujusid.“

Kui pingsalt jälgid maailma tennist?

„Enamasti meeste mänge Suure slämmi turniiridel. Eelistan liivaturniire, siis vaatan päris palju mänge. Muru või kõva kattega väljakutel peetavatel turniiridel jälgin põhiliselt poolfinaale ja finaale. Samuti meeldib mängude tipphetki ja kokkuvõtteid üle vaadata.“

 

scroll to top