fbpx
Close

Anett Kontaveit mängib Wuhani turniiri finaalis!

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit ei pidanud Wuhani turniiri poolfinaalis palju pingutama, sest seisul 6:2, 2:1, 30:0 andis reielihase valuga võidelnud hiinlanna Qiang Wang (WTA edetabeli 34.) alla.

Vastase loobumine ei vähenda Kontaveidi võidu väärtust, sest esmalt tõi Eesti esireketi ikkagi ise mängu pöörde, kui hiilgavate ründelöökidega asus kaotusseisult 0:2 juhtima 3:2. Sel hetkel oli hiinlanna jalgades veel särtsu, kuid Anetti hea mäng sundis teda rohkem jooksma ja nii lõi vigastus välja. Edasisest enam palju kirjutada pole, sest esimese seti lõpus ja teise algul polnud enam õiget Wangi väljakul. Kuid hoolimata vastase nõrgenenud seisundist väärib siiski märkimist, et esimeses setis tegi Kontaveit 13 äralööki ja 7 lihtviga, kusjuures enamiku neist seitsmest veast kahes esimeses geimis. Hiljem oli ta peaaegu eksimatu. Ka esimese servi protsent 61 ja null topeltviga väärib märkimist, sest servimise taset ju vastase vigastus ei mõjuta.

Finaalis kohtub Kontaveit igal juhul jõulist laadi vastasega – seda on nii Ashleigh Barty (Austraalia, WTA 17.) kui ka Arina Sabalenka (Valgevene, 20.). 20-aastane Sabalenka mängis eriti märkimisväärselt tänavu augustis, kui ta tõusis edetabelis umbes paarkümmend kohta. Cinicnnati Mastersil jõudis ta poolfinaali, siis võitis New Haveni turniiri ja US Openil kaotas 1/8 finaalis hilisemale meistrile Naomi Osakale. Barty on Wuhani turniiri mullune finalist, seega ta tänase võidu korral edetabelipunkte juurde ei saakski.

“Anett mängis täna tõesti hästi, pärast 0:2 kaotusseisu tuli absoluutselt kõik välja, igast asendist äralöögid,” ütles tennisetreener Harri Neppi. “Sinnamaani, kus ta ise juhtima asus, ei mõjutanud vastase vigastus veel mängu. Pole midagi öelda, Anett mängib lihtsalt hästi.” Neppi arvas, et finaalis oleks Sabalenka ohtlikum vastane. Tuntud treener kasutas valgevenelanna kohta heas mõttes sõna “loom”. “Mängib väga võimsalt ja sealjuures ka liigub kiirelt,” iseloomustas Neppi. “Bartyga on selles mõttes kergem, et tema tagakäsi ei kujuta endast ohtu, kuid pole kindel, kui hästi Anett tema lõigatud löökidega hakkama saab, sest tavaliselt talle selline stiili ei sobi. Aga siiski on Sabalenka ohtlikum.”

Kontaveit on nüüd kindlustanud pääsu maailma edetabeli 21. kohale. Kummaline on aga see, et kuigi finaalivõidu korral saab Anett 315 punkti juurde, ta jääb ikkagi 21ks ehk siis see koht, Eesti esireketi karjääri kõrgeim, tuleb tal esmaspäeval igal juhul. Loomulikult ei ole aga turniiri finaali puhul tähtsaimad punktid, vaid võidu fakt iseenesest. Kaia Kanepi ei võitnud karjääri jooksul kordagi Premier 5 taseme turniiri ega jõudnud neil isegi finaali. Punktide võrdluses tasub märkida ka seda, et Anetti Wuhanis teenitud 585 punkti (seni!) on kõrgemad kui Kanepi karjääri parimad punktid (Wimbledon 2010 alustas kvalifikatsioonist ja teenis veerandfinaal jõudmise eest 550 punkti).

 

 

scroll to top
Inline
Inline