fbpx
Close

INTERVJUU | Janika Roosimägi: Tugevate vastastega mängida on hea väljakutse

– Janika Roosimägi koos treener Henrik Raagiga / Foto: Erakogu

Mõni nädal tagasi lõppenud naiste kolmanda liiga üksikmängu hooaja võitis Janika Roosimägi. Tennisnet intervjueeris viimaste aastatega kõva arengu teinud harrastusmängijat.

Alustasid liigatennises 2015. aastal kõige madalamast neljandast liigast. Palju Sa olid enne seda tennist mänginud ja kas võistlemise julgus tuli kohe?

Alustasin treeningutega paar aastat enne liigatennise võistlustest osavõtmist. Tennist olin põhimõtteliselt enne vaid kõrvalt suure huviga jälginud. Võistlemist pole ma kunagi kartnud, sest olen terve oma elu sporti teinud (suusatamine, kergejõustik). Tennisevõistlustest osavõtt tundus sellisel juhul loomuliku jätkuna. Kindlasti julgustas mind seda tegema ka mu toonane treener Villem Lapimaa.

Kui raske oli omal ajal üleminek neljandast kolmandasse. Milles seisnes suurim vahemänguliselt?

Raskusi üleminekul ei mäleta, küll aga erines kolmanda liiga esikümne mäng tehniliselt neljanda liiga parimatest. Eelkõige tuleb siin mainida rohkemate mänguelementide kasutamist: näiteks tilkpallid ja lõiked; mängu taktikalist ülesehitust, ründevõimaluste ärakasutamist, mitte turvalist tagasiajamist; palli löögikiirus oli suurem jne.

Nüüd, kus võitsid kolmanda liiga, hakkad järgmisest hooajast osalema teise liiga turniiridel. Kas pelgad ka natuke ja kuidas on lood motivatsiooniga?

Motivatsioon on pigem ikka tõusnud, sest tugevate vastastega mängida on alati hea väljakutse endale. Edasiareng toimub ikka ainult aste kõrgemal mängides. Ootan juba põnevusega esimest II liiga võistlust.

Mis on Sinu edu võti? Kas oled mingites konkreetsetes mänguelementides vastasest parem?

Arvan, et olen võimeline mängima stabiilselt, motivatsiooni suudan hoida viimase punktini ehk ei anna alla ka lootusetuna näivas olukorras ning lisaks öeldakse, et mul on väga hea eeskäsi ja jooksujalad. Kindlasti pean mainima oma tagalat, kus on treenerid Hannes Raschinski ja Henrik Raag ning mu elukaaslane Margus, kes samuti on edukalt osalenud liigatennise võistlustel.

Mida soovitaksid nendele, kes alles mõtisklevad turniiridest osa võtma hakata?

Julgustan kindlasti osa võtma. Esiteks on võimalus testida treeningutes harjutatut, lisaks saab mängida väga erinevate vastastega, mis arendab enda mänguoskust silmnähtavalt. Tihti peljatakse võistluste organisatoorse poole pealt, et peab pikalt ootama oma mängu ning võistlustele kulub terve päev, aga see ei vasta üldse tõele. Pigem kiidan just I-III liiga naiste liigavõistluste korraldajaid Li Remmelgat ja Marina Hundti hästi organiseeritud võistluste eest.

Kui palju teed turniiride vahel trenni, mitu korda nädalas harjutad?

Trenni teen kaks-kolm korda nädalas ja mõnikord veel mõne toreda partneriga mängime lisaks. Üldkehalist ettevalmistust teen veel MyFitnessis (spinning, Les Mills BodyAttack ja BodyBalance).

Mängib pereliikmetest veel keegi peale abikaasa aktiivselt tennist?

Kõik pereliikmed on meil tegelenud tennisega. Elukaaslane Margus on liigatennise võistlustest osa võtnud juba 1990-ndatel aastatel, aga vahepeal pausi pidanud seoses laste sünniga. Eelmisel aastal osales ta edukalt kolmanda liiga paarismänguturniiridel ning lõpetas aasta edetabeli neljandal kohal. Lapsed Markus ja Elisabet on mõlemad kolm-neli aastat käinud tennisetreeningutes, aga täna on tütar otsustanud ujumise kasuks ja teeb seda võistlussportlase tasemel.

scroll to top