Sabalenka andis Sakkarile vaid ühe geimi

Arina Sabalenka alustas WTA finaalturniiri veenvalt. / Foto: AFP/Scanpix

Mehhiko kuurortlinnas Cancunis algas täna öösel WTA finaalturniir, kus esimesed võidud said maailma esireket Arina Sabalenka ja Jessica Pegula (USA, 5).

Nagu tavaliselt mängivad kaheksa maailma parimat kahes alagrupis ja poolfinaali pääsevad kummastki kaks paremat. Alustati A- ehk Bacalari grupis (nimed on pandud Cancuni lähistel asuvate vaatamisväärsete paikade järgi, teine grupp kannab Chetumali nime), kus Pegula alistas avakohtumises Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) 7:5, 6:2.

Pegula, kes eelmisel aastal oli finaalturniiril kaotanud kõik kolm mängu, sai seega esimese võidu sel tasemel. Rõbakina tegi mängu esimese murde seisuks 5:3, aga pärast seda võitis ta 12st geimist ainult 2. Kuna Rõbakina võitis ühe neist geimidest Pegula servil, kaotas ta seega viimasest 6st servigeimist 5, mis on temasuguse väga hea servija kohta ikkagi erakordne tulemus. Settpalli esimeses setis Rõbakinal polnud, sest Pegula võitis viimased neli geimi kindlalt, loovutades neis kokku vaid viis punkti. Teises setis läks Pegula kohe murdega ette ja tal ei olnud raskusi eduseisu hoidmisega.

Rõbakina võitis ässadc 5:2 ja esimese servi õnnestumisprotsendi 58 vs 49. Kuid esimeselt servilt võitis Pegula 80% ja Rõbakina ainult 56% punktidest. Murdepalle võitis Pegula 7st 5 ja Rõbakina 7st 2.

“Tunnen ennast tänavu siin kindlamalt,” ütles Pegula. “Valmistasin ennast vaimselt paremini ette. Loodetavasti tähendab see ka paremaid tulemusi.” Kaotusseisust 3:5 tuli Pegula enda sõnul välja vastase abiga. “Ta tegi mitu lihtsat viga, mängis punkte lohakalt ja suutsin selle hetke ära kasutada,” ütles ameeriklanna. “Hakkasin paremini servima ja hästi lugema tema servi. Sain oma rütmi kätte.”

Võistluspäeva teises mängus ei olnud üllatav võitja nimi, vaid tulemus – Sabalenka lausa purustas Maria Sakkari (Kreeka, 8) 6:0, 6:1. Vaevalt on usutav, et Sakkari polnud finaalturniiriks valmis, sest ta sai alles eelmisel nädalal teada, et peab maailma 9. reketina asendama Karolina Muchovat (Tšehhi). Kui oled esimene varu, tuleb sellisele võimalusele alati mõelda.

Väga lähedal oli selles mängus ka niinimetatud “kaks muna”, sest Sakkari oli teises setis taga 0:5, 15:40, kuid päästis siis kolm matšpalli ja võitis oma servil ainsa geimi. Tasavägisemaid geime oli ka varem, seega ei olnud võib-olla mäng kõige ühepoolsem, aga maailma esikümne tennisistide omavahelise kohtumise kohta ebatavaline kindlasti.

Statistikast poleks võib-olla sellises mängus mõtet rääkidagi, aga tuleb rõhutada, et Sabalenka ei servinud sugugi hästi – 6 ässa kõrval 5 topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 51 (aga Sakkaril veel hullem 42%). Üldpunktides ei olnud Sabalenka edu isegi kahekordne, vaid 62:34. “Seis tundub lihtne, aga mäng polnud kindlasti lihtne,” ütles ka Sabalenka. “Olen superõnnelik, et võitsin selle mängu, eriti Mariat, kes on kõva võitleja ja varem on mul olnud temaga raskeid matše.”

Sabalenka juhib Sakkari vastu nüüd 7:3 ja nad on kohtunud kolmel WTA finaalturniiril järjest. Mullu Fort Worthis võitis ka Sabalenka, aga kaks aastat tagasi Guadalajaras võib-olla mäletame seda mängu, sest siis selgus Anett Kontaveidi poolfinaali vastane. Sakkari võitis tookord Sabalenkat, aga kaotas poolfinaalis Anettile. Sakkari ütles, et kaotus polnud tingitud närvidest: “Tundsin ennast üsna pingevabalt, aga ma ei leidnud oma mängu. Võib-olla sellepärast, et tegin pärast Hiina turniire pikema puhkepausi. Ma ei veetnud kõiki viimaseid päevi väljakul.”

Eeloleval ööl kohtuvad Chetumali grupis Iga Swiatek (Poola, 2) – Marketa Vondroušova (Tšehhi, 7) ja Coco Gauff (USA, 3) – Ons Jabeur (Tuneesia, 6).