Mark Lajal võitis Bergamos ülinapilt

Mark Lajal Ortisei turniiril. / Foto: Ortisei Challenger Facebook

Mark Lajal pidi maailma 219. reketina alustama Bergamo Challenger 75 turniiri kvalifikatsioonist ning esimeses ringis sai ta jagu Ryan Nijboerist (Holland, ATP 488.) 3:6, 6:4, 7:6.

Bergamo turniiri tabelit pole ATP veel avaldanud, kuid võistlus peab olema väga tugev, sest lisaks Lajalile mängivad kvalifikatsioonis ka Mihhail Kukuškin (Kasahstan) ja Ilja Martšenko (Ukraina), kes on eestlasest edetabelis eespool.

Esimeses setis kaotas Lajal eduseisult 3:2 neli geimi järjest. Esimene raske hetk oli tal teises setis, kui pidi seisul 1:2 päästma kaks murdepalli. Lõpuks murdis Lajal ise seisuks 4:3, aga pidi veel kahes geimis päästma murdepalle.

Teine raske hetk oli Lajalil otsustavas setis, kus ta jäi 1:4 taha. Õnneks sai Eesti esireket murde tagasi ja viigistas 4:4. Kuigi otsustavas tie-break’is tegi Lajal mitu õnnetut lihtviga, ei olnud ta kordagi kaotusseisus. Vastane jõudis pärast kahe matšpalli päästmist viigini 6:6, kuid Lajal juhtis ka 7:6 ja 8:7 ning neljandal katsel sai mängu kätte. Mängu punktid jäid viiki 107:107, samuti olid mehed täiesti võrdsed ässade löömises (mõlemal 9) ja esimese servi punktide võitmises (71%).

Samas tuleks võrdluseks öelda, et Eesti teine reket Daniil Glinka võitis sel nädalal Ortisei Challengeril Nijboeri kahes setis. Põhiturniirile pääsuks tuleb Lajalil üks kohtumine veel võita.