Paarismängu tšempion sai Mark Lajalilt revanši

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Suvel alistas Mark Lajal Segovia Challengeril paarismängu viiekordse suure slämmi turniiri võitja Pierre-Hugues Herberti (Prantsusmaa) 6;4, 7:6, aga paraku sai prantslane täna Bergamo Challengeri kvalifikatsioonis revanši sarnase tulemusega 7:6, 6:3.

32-aastane Herbert on hetkel maailma edetabelis 372. kohal, aga ta mängib üksikmängu suhteliselt harva ning objektiivselt on tugevam, kui tema ranking näitab. Oma parimal nädalal (2019 veebruar) oli ta üksikmängus maailma 36. reket, aga paarismängus on olnud ka teine.

Esimese seti neljandas geimis sai Lajal murde kätte, aga kohe järgmises geimis vastas Herbert samaga. Seejärel hoiti pallingut kindlalt, kuid tie-break’is hakkas tulema ka minimurdeid. Esmalt jõudis settpallideni Herbert seisudel 6:5, 7:6 ja 8:7, neist korra ka oma servil, kuid Lajal alati viigistas. Siis juhtis Lajal 9:8, 10:9, 11:10 ja 12:11. Tal oli koguni kaks settpalli oma servil, aga seisul 12:11 kaotas ta pallingul mõlemad punktid ja kui Herbert oma servipunkti võitis, oli tie-break läbi 14:12.

Teises setis läks Herbert murdega ette, kuid seisul 2:4 oli Lajalil pikas geimis veel neli murdepalli. Kui need jäid realiseerimata, ei olnud Eesti esireketil enam võimalust. Lajal kaotas ässad 2:7 ja kuigi ta lõi esimest servi napilt paremini sisse (63% vs 61%), oli suur vahe esimese servi punktide võitmises – Lajal 68% ja Herbert koguni 93% (27st 25).

Lajalil, kes oli kvalifikatsioonis asetatud neljandana, on veel võimalus pääseda “õnneliku kaotajana” (lucky loser) põhiturniirile, sest esialgsetel andmetel on kvalifikatsiooni kohti seitse, aga edasipääsejaid kuus. Õhtupoolikul peaks selguma, kas Lajalil on õnne.