fbpx
Close

Saar ja Malõgina pääsesid Liepajas teise ringi

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Kolm Eesti tennisisti pääses Liepajas 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril põhivõistlusele ning neist kaks olid tänases avaringis võidukad.

Katriin Saar alistas Adrija Runcha (Läti) 7:6, 6:1. Esimeses setis jäi Saar taha 0:2 ja 2:5. Siis pääses ta 6:5 ette, aga kaotas seejärel oma pallingugeimi. Õnneks kuulus tie-break kindlalt 7:3 Katriinile ja teine sett oli juba kindel. Saar lõi 2 ässa, aga tegi 8 topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Eesti mängijal 66 ja vastasel koguni 82%, aga et Katriin teenis 69 ja Runcha ainult 50% esimese pallingu punktidest, kuulus paremus talle. Muide, teiselt servilt ei saanud lätlanna ühtki punkti (10st 0). Eriti suur vahe Saare kasuks oli aga murdepallide realiseerimisel: temal 5st 5 (100%!) ja vastasel 13st 3.

Teises ringis on Saarel rõsisem vastane, viiendana asetatud Jacqueline Cabaj Awad (Rootsi), kes on WTA edetabeli 560. reket. Vahetult Awadi taga paikneb maailma edetabelis Eesti praeguse hetke kolmas naistennisist Elena Malõgina (568.), kes täna võitis avaringis Katarina Kuzmova (Slovakkia) 6:2, 7:6. Teises setis mängis Malõgina maha 4:0 edu, aga kogus end tie-break’is, mille võitis 7:1. Malõgina servis hästi: 3 ässa, ainult 1 topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 71. Vastane lõi ka 3 ässa, aga tegi 7 topeltviga. Sarnaselt Saarele murdis ka Malõgina vastase pallingu viiel korral. aga ta oli vähem efektiivsem – murdepallid 12st 5. Malõgina teise ringi vastane on alles selgumas.

Ainsana kaotas eestlastest täna Valeria Gorlatš, kes jäi 4:6, 2:6 alla Nikola Breckovale (Tšehhi). Gorlatš juhtis vaid seisul 1:0, kui ta Breckova servi murdis, aga tšehhitar sai kohe murde tagasi ja siis oli mängu lõpuni ees.

Saar oli kolmapäeva pärastlõunal võistlustules ka paarismängus koos Saara Oravaga. Vaatamata rabedale algusele (eestlannad jäid 0:2 taha) võideti kindlat 6:4, 6:1 Venemaa paar Dasha Borodatova/Arina Petrova. Ülejäänud eestlannad mängisid eile: Malõgina ja Polina Bahmutkina (Venemaa) võitsid ülinapilt 13:11 otsustavas geimis, aga Helena Narmont ja Sofia Tšeklistova kaotasid.

scroll to top