Rublev sai Auger-Aliassime’ilt revanši

– Andrei Rublev / Foto: EPA/Scanpix

Teisena asetatud Andrei Rublev (Venemaa) võitis Marseille’ ATP 250 turniiri finaalis Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 3) 7:5, 7:6 ja teenis oma üheksanda ATP tiitli.

Esimese seti seisuni 3:3 oli peaaegu igas geimis murdepalle, kuid reaalselt murdis kumbki mängija vastase servi ühe korra. Otsustava murde tegi Rublev seisul 5:5, kui võitis kanadalase servigeimi nulliga. Ka teises setis oli murdeid üsna palju, mõlemal kaks. Rublev oli murdega ees, aga servides matši võiduks 5:4 kaotas hoopis tema servigeimi nulliga. Auger-Aliassime’il oli seisul 6:5 kasutada settpall, aga Rublev päästis selle. Tie-break’i otsustas esimene punkt, kus Rublev tegi minimurde ja pärast seda võitsid mõlemad oma pallingul kõik punktid – seis 7:4.

Rublev oli pärast avaseti võitmist kaotanud Auger-Aliassime’ile eelmisel nädalal Rotterdami turniiri poolfinaalis, seega oli nüüd tegemist revanšiga. Rotterdamis käis kanadalane ka tee lõpuni, sest alistas finaalis esimesena asetatud Stefanos Tsitsipase (Kreeka). Tsitsipas oli ka Marseille’s esimesena asetatud, aga kaotas veerandfinaalis üllatuslikult maailma 163. reketile Roman Safiullinile (Venemaa).

Rublev on kolmel hooajal kuulunud maailma esiviisikusse, kuid uutest esiletõusjatest ainsana puuduvad tal suured võidud. Kaasmaalase Daniil Medvedeviga ei saa Rublevit üldse võrrelda, aga ka Alexander Zverevi (Saksamaa) ja Tsitsipase suurimad saavutused on paremad. Mõlemad on võitnud ATP finaalturniiri, mänginud slämmiturniiri finaalis ja võitnud ATP Masters 1000 turniiri, lisaks on Zverev olümpiavõitja. Rublevil kõik need saavutused puuduvad – slämmidel on tema parim tulemus veerandfinaal ja Masters 1000 turniiridel kaks finaali. Tõsi, Rublev on ka olümpiavõitja, aga seda segapaarismängus.

Üheksast turniirist kolm võitu on ta saanud ATP 500 ja kuus ATP 250 turniiridel, mistõttu teda on kutsutud väikeste turniiride tšempioniks. Mullu sai siiski sellise “au” Casper Ruud (Norra), kes võitis kõige rohkem ATP 250 turniire.