Mark Lajal langes poolfinaalis välja

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Kolmandana asetatud Mark Lajal ei saanud Kursumlijska Banja (Serbia) ITF-i M25 turniiril finaali, sest ta kaotas poolfinaalis Marko Topole (Saksamaa, ATP 483.) 3:6, 2:6.

Esimeses setis kaotas Lajal oma pallingu neljandas geimis ja vastase servil tal lootusi polnud, sest Topo loovutas neljas servigeimis ainult ühe ja ühes geimis kaks punkti. Teist setti alustas Lajal pallingugeimi kaotusega, aga nüüd tekkis tal järgmises geimis murdepalli näol võimalus viigistada. Lajal kaotas punkti ja rohkem tal murdepalle ei olnudki.

Lajalil on viimasel paaril hooajal olnud tendents, et ta mängib hästi ainult kõvakattel, kus ta on võitnud kolm ITF-i turniiri ja jõudnud ühel Challengeril poolfinaali. Statistiliselt tekib suurim vahe esimese servi punktidega, mida Lajal kõvakattel võidab tavaliselt 70-80%, aga saviliival ca 60% nagu ka täna. Samas on Lajal siiski juunioride klassis 2021. aastal võitnud 1. kategooria (praegu J300) turniiri saviliival.