Mark Lajal jõudis poolfinaali, Oliver Ojakäär sai väärt võidu

Oliver Ojakäär. / Foto: Facebook

Kursumlijska Banja (Serbia) ITF-i M25 turniiri ei ole vihm seganud ja seal on vastavalt ajakavale täna peetud veerandfinaalid, kus kolmandana asetatud Mark Lajal sai jagu Mili Poljicakist (Horvaatia, 8) 6:4, 6:1.

Esimene sett kestis peaaegu tunni ja mõlemapoolsete võimalustega mängus jäid murdepallid pikka aega realiseerimata, aga seisul 5:4 kasutas Lajal teise võimaluse (ühtlasi teise settpalli) ära ja asus juhtima. Enam tal probleeme polnud ja teises setis sai Poljicak ainsa geimi Lajali 3:0 eduseisul. Kui kõvakatega turniiril on Lajal korduvalt võitnud selliselt, et pole oma servi üldse kaotanud, siis liivaväljakul juhtub seda harvemini, aga täna päästis Eesti esireket kõik neli murdepalli.

Poolfinaalis kohtub Lajal Marko Topoga (Saksamaa, ATP 483.), keda ta eelmisel nädalal samas paigas võitis. Topo lülitas välja teisena asetatud ameeriklase Oliver Crawfordi.

Üllatuse sepistas aga 18-aastane Oliver Ojakäär, kes mängib Krškos (Sloveenia) üldse oma neljandat ITF-i profiturniiri. Varem polnud Ojakäär avaringist edasi saanud, aga seekord jõudis veerandfinaali, kui alistas täna ennelõunal maailma 573. reketi Gergely Madaraszi (Ungari, 5) 7:5, 6:1. Mäng oli pisut sarnane Lajali ja Pljicaki kohtumisele, aga Ojakäär siiski esimeses setis ühe servigeimi kaotas, kuid seda seisul 4:2, kui ta oli juba murdega ees. Lõpp oli aga sarnane – seisult 5:5 võitis Ojakäär viimasest 9st geimist 8.

Kuid Krškos on sadanud vihma ja seal oli turniir tänaseks ringi võrra maas. Seetõttu pidi Ojakäär pärastlõunal mängima ka veerandfinaali esimesena asetatud Lucas Gerchi (Saksamaa, ATP 344.) vastu. Eesti noormees oli lähedal veel ühele üllatusele, kui võitis bravuurselt esimese seti 6:1. Teises setis oli mäng võrdne, aga seisul 3:4 tegi Ojakäär kaks topeltviga järjest ja kaotas pallingugeimi. Sealjuures olid need Ojakääru ainsad topeltvead kogu mängus. Otsustavas setis olid eestlasel murdepallid seisul 3:2 ja 4:3, aga kogenud 28-aastane sakslane murdis ise seisul 4:4 ja võitis 1:6, 6:3, 6:4. Punktidega jäi Ojakäär peale 90:85, seda enam on kaotusest kahju.

Paarismängu poolfinaalis Ojakäär ja Kenneth Raisma kahjuks väljakule ei tulnud, nad andsid vastastele loobumisvõidu. Eks noorteklassi mängija Ojakääru koormus oli ka täna päris suur.