fbpx
Close

Roger Federer võitis Baselis kümnenda tiitli

Roger Federer, mees, kes ei väsi. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma kõigi aegade edukaim tennisist, praegune maailma kolmas reket Roger Federer (Šveits) võitis kodusel Baseli turniiril juba oma kümnenda tiitli.

Federer alistas finaalis austraallase Alex De Minauri 6:2, 6:2. Sellega Federer ka kordas oma ülekaalukaimat võitu Baseli finaalis, sest aastal 2014 oli ta lõppkohtumises võitnud David Goffini (Belgia) sama tulemusega.

Federeri edukas seeria sai alguse 2006. aastal, seega on ta viimasel 14 korral vaid neli tiitlit teistele loovutanud. Ent Baseli finaalis mängis Federer esimest korda juba 2000. aastal. Kokku on ta viiel korral finaali kaotanud ehk siis nagu lihtne arvutus näitab, mänginud Baseli finaalis 15 korda. Et minna statistikaga lõpuni, siis enim kordi (3) on Federer siin finaalis kohtunud argentiinlase Juan Martin del Potroga, kuid talle kaks korda kaotanud ja ainult ühe korra võitnud.

Samas ei ole kümme tiitlit ühelt turniirilt sugugi profiajastu rekord, ka Federer ise on saanud kümme võitu ka Halles. Ent Rafael Nadal (Hispaania) on 12 korda võitnud Roland Garrosi slämmiturniiri ning 11 korda Monte Carlo ja Barcelona turniiri. Et püüda Nadali, peaks Federer võitma Baselis ka 40-aastaselt, kuid Halle turniiri ajal oleks ta ülejärgmisel hooajal veel 39-aastane ehk võiks jõuda tähiseni ka enne järgmist juubelit.

Kokku on Federeri arvel nüüd 103 ATP turniiride ja suure slämmi turniiride tiitlit ning enam ei olegi palju jäänud Jimmy Connorsi rekordini, mis on 109 esikohta.

Ka Viini turniiril jäi tiitel koju, sest austerlane Dominic Thiem (1) alistas finaalis Diego Schwartzmani (Argentiina, 5) 3:6, 6:4, 6:3. Muide, see mäng algas tunni võrra varem kui Baseli finaal, aga lõppes kümme minutit hiljem.

scroll to top