fbpx
Close

Barty ja Osaka õigustasid favoriidiseisust

Naomi Osaka. / Foto: Reuters/Scanpix

Shenzhenis algas pühapäeval WTA finaalturniiri, kus Punase alagrupi avavoorus teenisid võitu soosikud ehk maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ja Naomi Osaka (Jaapan, 3).

Turniiri avamängus toimus tänavuse Australian Openi finaali kordusetendus ning täpselt samamoodi nagu üheksa kuud varem Melbourne’is jäi mõlemapoolse kõva võitluse järel Osaka peale Petra Kvitova (Tšehhi, 6) vastu 7:6, 4:6, 6:4.

Esimene sett pidanuks mängu kulgu arvestades kuuluma Kvitovale, ent ta ei saanud seda. Tšehhitar oli murdega peal ja juhtis oma servil 4:3, 40:15, kui Osaka murdis ikkagi tagasi. Järgmises geimis oli Kvitoval kolm murdepalli, aga needki jäid kasutamata. Enne tie-break’i oli Kvitova võitnud neli punkti rohkem, aga nüüd jäi alla 1:7.

Teises setis toimus seisuni 3:3 mõlemalt poolt kaks murret ja mäng oli ikka tasa, aga nüüd tegi Kvitova otsustava murde seisul 5:4. Ent otsustavat setti valitses Osaka kuni seisuni 5:2, 40:15. Kaks matšpalli jäi aga realiseerimata ja seis oli varsti 5:4, ent teisel võimalusel kasutas Osaka oma pallingu ära. Jaapanlanna servis paremini, kui lõi 12 ässa ja tegi 2 topeltviga, aga Kvitova võrdselt 9 nii ässasid kui ka topeltvigu. Samas võitis Kvitova esimeselt servilt rohkem punkte (vastavalt 78 ja 72%). Kui lugeda ainult mängu läinud palle, siis jäi Kvitova kaheksa punktiga peale.

Mullusel WTA finaalturniiril olid Osaka ja Kvitova need kaks mängijat, kes ei saanud ainsatki võitu.

Barty alustas küll ebakindlalt Belinda Bencici (Šveits, 7) vastu, kui kaotas avasetis ainsana oma pallingu, aga seejärel valitses täielikult ja võitis 5:7, 6:1, 6:2. Tegemist oli kahe mängija esimese omavahelise kohtumisega ja WTA finaalturniiril on mõlemad naised uustulnukad. Barty ületas ässade arvu (10) poolest Kvitovat, aga jäi alla Osakale. Austraallanna tegi 6 topeltviga, aga Bencic jäi Kvitova kombel nulli (4 ässa, 4 topeltviga). Ent esimese servi võidetud punktide osas oli Barty ülekaal ilmne – 82 ja 62%.

Homme alustatakse mänge Lillas alagrupis, kus kohtuvad Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) – Elina Svitolina (Ukraina, 8) ja Bianca Andreescu (Kanada, 4) – Simona Halep (Rumeenia, 5). Eelmise aasta finaalturniiril võitis Svitolina Pliškovat alagrupimängus, kuid Andreescu ja Halep (vigastuse tõttu) ei osalenud.

scroll to top