fbpx
Close

Elisabeth Iila U18 EM-võistlustel võidukas

– Elisabeth Iila / Foto: Rein Kompus/ETL

Lisaks U14 Euroopa meistrivõistlustele startis esmaspäeval ka Klostersis U18 vanuseklassi samalaadne turniir, kus Eesti sai lõpuks ka üksikmängus võidu.

Selle võidu tõi meile Elisabeth Iila, kes neidude turniiri 2. ringis alistas Nicoline Sartz-Lunde (Norra) 7:5, 6:2. Liisa Varul pidi aga tunnistama Antonia Ružici (Horvaatia) paremust 2:6, 0:6. Kuna EM-il on võistlejaid alati palju (iga riik võib välja panna kaks mängijat, mõni riik rohkemgi), siis moodustatakse 128-line tabel, kuid Iila ja Varul pääsesid otse teise ringi. Muide, neidude EM-võistlustel mängib kaasa Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri kaks viimast võitjat Elsa Jacquemot (Prantsusmaa, võitis 2020) ja Linda Noskova (Tšehhi, 2021). Nad on asetatud vastavalt esimese ja neljandana.

Samamoodi said ka Eesti noormehed Marten Murrand ja Alex-Andre Ojassalu otse 2. ringi, kuid seal loositi vastasteks asetatud mängijad. Murrand kaotas täna 3:6, 3:6 seitsmendana asetatud Konstantin Žženovile (Venemaa), kes on maailma juunioride edetabeli 34. reket. Ojassalu alustab turniiri teisipäeval, vastane on Miguel Gomes (Portugal, 12), kes on ITF-i juunioride edetabelis 52. kohal.

Õhtuses paarismängus kaotasid Murrand/Ojassalu 2. ringis (nad olid taas 1. ringis vabad) kümnendana asetatud Valgevene paarile Erik Arutiunian/Daniil Ostapenkov 2:6, 5:7.

scroll to top