fbpx
Close

Kuni 14-aastaste Euroopa meistrivõistlustel jätkvad kõik eestlased lohutusturniiril

Euroopa kuni 14 aastaste tennise meistrivõistlustel Tšehhis Mostis ei suutnud esmaspäeval ükski neljast Eesti noormängijast esimesest ringist edasi murda. Tüdrukud kaotasid napimalt kui poisid, kuid see on väike lohutus.

Adriana Roots (TE U14 213.) andis kõva lahingu Küprose tüdrukule Anna Demirtzile (TE U4 40.), kuid kahjuks tuli saareriigi piigale kolmes setis alla vanduda 6:3, 1:6, 4:6. Ka Johanna Marie Lapimaa (TE U14 289.) madistas aasta vanema Leedu tütarlapse Ugne Vingytega (TE U14 175.) tublisti, Eesti tüdruku kaotusnumbrid olid 4:6, 4:6.

Kuigi edetabelikoht lubas loota paremat, jäi poiste seas Samuel Mandelkorn (TE U14 147.) avaringis kindlalt alla endast Tennis Europe`i edetabelis 70 kohta tagapool olevale Portugali noormängijale Joao Luis Silvale (TE U14 219.) 1:6, 2:6 ning 64 parema hulka ei pääsenud. Tõenäoliselt on Silva madalam edetabelikoht tingitud sellest, et portugaallane on osalenud vaid neljal Tennis Europe`i turniiril.

Poistega kaasas olev treener Edgar Vain rääkis, et vastane siiski liiga suuresti üle ei olnud. „Kuni 2:2-ni teises setis oli võrdne mäng, aga siis läks Portugali poiss oma teed. Lihtvigu tuli täna Samil palju. Ikka enda vigadest see mäng ära läks, mingi „kosmos“ portugaallane ei olnud,“ ütles ta.

Kaspar Lusti (TE U14 157.) pääses loosiga kohe 64 hulka, kus kohtus 13. asetusega tugeva rumeenlase Gabriel Ghetuga (TE U14 14.). Lusti tegi kohtumise jooksul üsna palju lihtvigu. Samuti valmistas eesti noormehele peavalu vastase tugev palling, sest tõrjetega jäi Lusti sageli hätta. Samas äralöökide poolest oli eestlane Ghetuga pea võrdne ning kohati näitas vahvat ja plaanipärast mängu.

„Klassiga mängija ikka,“ ütles Vain pärast matši Ghetu kohta. „Sellist servi ei löö meil ükski 14-aastane poiss, nagu see rumeenlane täna. Kaspar ei mänginud sugugi halvasti, pigem mängis ta oma välja, tal oli mitu geimpalli, ja kui Kasparil hakkas mäng sujuma, siis rumeenlane pani samuti juurde – tal oli väike varu sees. Täna võitis parem mängija,“ selgitas Vain.

Kõik Eesti mängijad jätkavad teisipäeval lohutusturniiril.

Eesti noormeestele hästi tuttav Läti U14 poiste kindel esinumber Arturs Žagars (TE U14 59.) jäi alla Austria kolmandale numbrile Thomas Rosenkranz Königile (TE U14 83.) 2:6, 4:6 ning jätkab samuti lohutusturniiril. Teiste meie naabrite mängud polnud Tšehhis veel lõppenud.

scroll to top