fbpx
Close

Jannik Sinner on juba virtuaalne maailma esireket

Novak Djokovic (paremal) ja Jannik Sinner. / Foto: AP/Scanpix

Üks Prantsusmaa lahtiste võidusoosikuid Jannik Sinner (Itaalia, 2) alustas turniiri 6:3, 6:3, 6:4 võiduga Christopher Eubanksi (USA, ATP 46.) üle.

Sinner tegi kiiresti asja selgeks, kui juhtis 6:3, 3:0. Pärast seda tal enam olulist paremust polnud, aga otsustava seti ühest murdest piisas.

Muidugi on Sinneri peamine eesmärk võita karjääri teine slämm, kuid kahe nädala pärast maailma esireketiks saamise nimel ta nii palju pingutama ei pea. Kui Sinner kaotab näiteks 2. või 3. ringis, võib ta koju sõita, jalad seinale visata ja uudiseid oodata. Kui praegune maailma esireket Novak Djokovic langeb välja poolfinaalis või varem, saab Sinnerist esireket ka diivanil lesides. Keegi teine Sinnerit niikuinii ei ohusta – kui turniiri võidaks Carlos Alcaraz, jääks tal Sinneri punktidest ikka puudu.

Küsimus on selles, et pärast mulluste punktide mahaarvamist sai juba Sinnerist virtuaalne esireket. Hetkel on tal koos 2. ringi saamisega 8775 punkti, aga Djokovicil turniiri veel alustamata 7970 punkti. Sellepärast piisabki Sinnerile kehvemast tulemusest. Ja teine asi on selles, et Djokovic enam oma jõuga Sinneri esireketiks saamist takistada ei saa. Kuna nad enne finaali kohtuda ei saa, tuleb Djokovicil vaid pealt vaadata, kas Sinner jõuab finaali. Kui jõuab ja kaotab seal Djokovicile, jääb itaallane ikka 65 punktiga ette. Seega võiks järgmise nädala pühapäeval aset leida drastiline finaal, kus üks mees võidab, aga peab samal ajal esireketi tiitli kaotajale loovutama.

scroll to top