fbpx
Close

Rafael Nadal mängis finaalis “tundetu” jalaga

Rafael Nadal. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Rafael Nadal ütles, et ta võitis Prantsusmaa lahtistel oma 14. tiitli nii, et ta krooniliselt vigastatud vasakut jalga üldse ei tundnudki.

Nagu tennisehuvilised võisid näha, ei seganud see fakt Nadalil jooksmast ja endast parimat andmast, aga tegelikult on suur tennisetšempion alates eelmise hooaja lõpust kartnud, et tema karjäär võib olla läbi. “Mulle tehti süst otse närvi, nii et jalg justkui magas,” ütles Nadal.

Nadali vaevas Müller-Weissi sündroom, mis mõjub degeneratiivselt jala luustikule ning 10 päeva enne Prantsusmaa lahtiste algust hispaanlane lonkas Rooma turniiri lõppedes. Samal põhjusel lõpetas Nadal 2021. aasta hooaja ettenähtust varem. “Nagu kõik tenniseinimesed teavad, ei olnud minu ettevalmistus ideaalne,” ütles Nadal. “Lisaks olin tuurilt poolteist kuud eemal ribi väsimusmurde tõttu ja siis algas uuesti jama jalaga, mis on mind pidevalt vaevanud.”

Hispaanlane uskus, et ta võib naasta, aga polnud kaugeltki kindel, kas ta suudab mängida kõrgeimal tasemel. Palju turniire Nadal veel tänavu mängib, pole esialgu teada.

scroll to top