fbpx
Close

Rafael Nadal mängib Wimbledonis

Rafael Nadal. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Rafael Nadal otsustas vaatamata talle pidevat häda põhjustavale jalavigastusele osaleda ülejärgmisel nädalal algaval Wimbledoni turniiril.

Nadal oli varem öelnud, et kui tema jalg vajab tuimestavaid süste nagu Prantsusmaa lahtiste ajal, siis ta Wimbledonis ei mängi. Kuid tänavu juba kaks ja kokku 22 slämmiturniiri võitnud hispaanlane ütles, et vahepealne jalaravi oli edukas ja närvivalu on taandunud. “Eelmise nädala treeningud näitasid, et mul on võimalus,” ütles Nadal, kes sõidab Londonisse esmaspäeval ja kuna ta enne Wimbledoni ühelgi ATP muruturniiril ei osalenud, teeb ta kaasa Hurlinghami näidisturniiril. Nadal on saanud murul treenida Mallorcal, kus asub ka tema kodu ja tennisekadeemia.

“Olen õnnelik, et ma enam ei lonka. Vahel tuleb siiski jalga sisse mingi imelik tuim tunne, aga peaasi, et enam ei valuta,” ütles Nadal.

Nadal põeb Müller-Weissi sündroomi, mis põhjustab jala luude kärbumist. Selle haiguse tõttu pelgas Nadal juba eelmisel aastal, et tema karjäär on läbi, aga tal on õnnestunud sel hooajal võita nii Austraalia kui ka Prantsusmaa lahtised.

Eelmisel aastal jättis Nadal Wimbledoni turniiri vahele, viimati mängis ta Londonis aastal 2019, kui kaotas poolfinaalis Roger Federerile. “Ma ei ole murul võistelnud kolm aastat ja pean nüüd kohanema,” ütles Nadal. Hispaanlane on ka Wimbledoni turniiri kaks korda võitnud, see juhtus aastatel 2008 ja 2010. Finaalis mängis Nadal viimati aastal 2011. Kokku on ta viiest Wimbledoni finaalist kaotanud kolm.

Tänavu on Nadalil Wimbledonis rivaale vähem, kuid kaasa teeb tiitlikaitsja Novak Djokovic (Serbia). Federer, kellega Nadal on Wimbledoni finaalis kohtunud kolm korda (seis 1:2), ei mängi juba ammu turniiridel, vigastuse tõttu jääb eemale Alexander Zverev (Saksamaa) ja Suurbritannia valitsuse otsuse tõttu ka maailma esireket Daniil Medvedev.

scroll to top