fbpx
Close

Paula Badosa andis positiivse koroonatesti

Paula Badosa mullustel Prantsusmaa lahtistel. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kui Tennisnet kirjutas kolmapäeval, et kinnitamata andmetel oli kahe tennisemängija koroonaviiruse proov positiivne, siis nüüd on selgunud, et üheks neist oli hispaanlanna Paula Badosa, maailma 67. reket.

Kuna Badosa viibis tema lennukil aset leidnud koroonajuhtumi tõttu niigi täielikus karantiinis, siis hispaanlanna positiivne test kellelegi teisele enam lisameetmeid ei põhjusta, kuid Badosa viidi üle teise hotelli, kus ühtki muud tennisisti ei ela.

“Nagu te teate, olen Melbourne’i saabumisest alates viibinud hotellis täielikus isolatsioonis. Seitsmendal päeval andsin positiivse koroonaproovi. Ma tunnen sümptomeid, kuid loodan, et saan võimalikult kiiresti terveks. Mind isoleeriti teise hotelli, kus mu tervislikku seisundit jälgitakse,” kirjutas Badosa Twitteris.

Olukorra tragikoomiline seik seisnes selles, et Badosa oli enne enda haigestumist talle loodud rangeid meetmeid kritiseerinud. Nüüd palus hispaanlanna selle eest vabandust. “Püüdke mind mõista. Tervis on alati esikohal ja olen tänulik, et sain Austraaliasse. Karantiin ja ennetuslikud meetmed mängivad selles suurt rolli. Rääkisin sellest, et reegleid liiga järsku muudeti. Kuid saan aru sellest kurvast olukorrast, milles praegu viibime. Palun vabandust. Hoidke ennast!”

Maailma 67. reket, kes on turniiridel mänginud ka Paula Badosa Giberti nime all, tegi täiskasvanute seas läbimurde mullu Prantsusmaa lahtistel, kui jõudis kaheksandikfinaali, kuid viis aastat varem oli ta Pariisis võitnud juunioride slämmiturniiri. Tugevaim võistlus, mille Badosa on võitnud, on 60 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniir 2018. aasta septembris Valencias.

scroll to top