fbpx
Close
PAF.ee

Kahe tennisisti koroonatest oli positiivne?

– Covid-19 / Foto: Pixabay

Australian Openi eel testitakse mängijaid kahe nädala jooksul viis korda ning järjekordse testimise järel tuvastati kolm koroonapositiivset.

BBC Sport kirjutab, et üks neist turniiril ei osale, ilmselt on siis tegemist treeneri või füsioterapeudiga, aga kaks olid tennisistid. Teada on, et positiivse testi andis üks 20ndates eluaastates naine ja kaks 30ndates eluaastates meest, aga nimesid avaldatud ei ole. Tegemist on siiski vastuolulise infoga, mille avaldas Austraalia Terviseameti juhtivtöötaja Brett Sutton, kuid kohaliku tenniseliidu tegevjuhi Craig Tiley sõnul ei ole mängijatel viirushaigust tuvastatud.

Samal ajal käib mängijate seas endiselt sõnasõda ja koroonaviiruse meetmete fanaatiline pooldaja Nick Kyrgios omakorda kritiseerib kõiki neid, kes karantiinitingimuste üle hädaldavad. Maailma esireketit Novak Djokovici nimetas Kyrgios sõnaga “tool“, mis otseses tõlkes tähendab vahendit või tööriista, kuid ka inimest, kes teiste eest ebameeldivatel teemadel sõna võtab.

Hispaania tennisist Roberto Bautista Agut iseloomustas kaht karantiininädalat kui vanglat. “Neil inimestel ei ole aimugi tennisest, harjutusväljakutest ja kõigest muust. See on täielik katastroof. Ma ei räägi Austraalia Tenniseliidust, vaid kõike kontrollivad inimesed terviseametist. Ma ei kujuta ette, kuidas need kaks nädalat vastu pean,” ütles hispaanlane, aga hiljem ta vabandas, et tema sõnad intervjuus olevat kontekstist välja rebitud. Bautista Agut lisas, et hindab Austraalia pingutusi võitluses koroonaviirusega.

scroll to top