fbpx
Close

Pariisi finaalis vastamisi Novak Djokovic ja Daniil Medvedev

Daniil Medvedev US Openil. / Foto: AP/Scanpix

Pariisi ATP Masters 1000 turniiril juhtus esimestes ringides küll päris palju üllatusi, aga lõpuks jõudsid finaali ikkagi maailma kaks paremat ja poolfinaali maailma neljas tennisist.

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ei võitnud poolakat Hubert Hurkaczit (7) lihtsalt. Esimeses setis piisas Hurkaczile ühest murdest, et sett võita, kuid nagu tihti juhtub, sai Djokovic nüüd enda peale vihaseks ja järgmistes geimides lauas pühkis Hurkaczi väljakult. Ta võitis 11st geimist 10, mis tähendas teise seti “kuiva” võitu ja kolmandas edu 4:1. Kuid poolakas suutis viigistada 4:4 ja nii otsustati mäng tie-break’is, kus algul oli minimurdega peal Hurkacz, kuid Djokovic viigistas 3:3 ja tegi otsustava minimurde seisul 5:5. Kokku seega 3:6, 6:0, 7:6 Djokovicile.

Ettearvatult lõi Hurkacz rohkem ässasid (12:5) ja tal oli ka parem esimese servi õnnestumisprotsent (80 vs 69), aga punkte esimeselt pallingult võitis Djokovic rohkem – 72% vs 65%. Ja eriti suur oli serblase paremus teise servi punktidel: 67% vs 33%. Kui Hurkacz ei oleks esimest servi nii hästi sisse saanud, kaotanuks ta ilmselt kindlamalt.

Üllatav oli aga see, et Daniil Medvedev (Venemaa, 2) alistas Alexander Zverevi (Saksamaa, 4) koguni 6:2, 6:2. Enne tänast mängu juhtis Zverev omavahelistes kohtumistes 5:4, kuid ta oli kaotanud kõik kolm mängu ja nüüd neljanda alates 2020. aastast. Zverevil olid ka eelmistes ringides veidi raskemad mängud, kuid nii palju värskem poleks Medvedev ka tohtinud olla.

Kindlasti tasub nüüd uuesti korrata, kui pahased olid venelased Medvedevi peale, et ta ei mänginud kahel kodusel turniiril. Kuid Medvedev mängibki aastas suhteliselt vähe turniire (koos Pariisiga 17) ja on seetõttu alati teistest värskem sügisel. Näiteks tema kaasmaalane Andrei Rublev on mänginud juba 23 turniiri, aga mis sellest kasu, kui ta viimasel ajal aina kaotab – ainus saavutus on tal augustist tänaseni Cincinnati turniiri finaal, kui ta poolfinaalis just Medvedevit võitis, aga finaalis Zverevile kaotas. Vähemalt Jevgeni Kafelnikov peaks endise tipp-profina mõistma Medvedevi otsust, aga temagi oli kritiseerijate leeris.

Djokovici üldseis Medvedeviga on sama, mis oli Zverevil ehk 5:4 serblase kasuks. Nendel on siiski viimase kahe hooja tulemus 2:2, hoopis 2019. aastal alistas Medvedev maailma esireketi kahel korral. Tänavu on nad kohtunud kahe slämmifinaalis ja kumbki on ühe võitnud. Kuid finaalivõidust ei aita Medvedevile, et tõugata Djokovic aasta lõpuks esireketi kohalt. Ees on veel ATP finaalturniir, aga ka neist punktidest enam ei aita. Djokovic lõpetab hooaja seitsmendat korda esireketina, millega ta tõuseb ainuliidriks, sest Pete Sampras (USA) on sama suutnud kuus korda. Jimmy Connors (USA), Roger Federer (Šveits) ja Rafael Nadal (Hispaania) on viis korda olnud aasta lõpus esireketid.

scroll to top